Plate Greek Salad Wooden Table

Salát nemusí být nudný. Druhů existuje mnoho a kombinacím chutí se meze nekladou

Saláty jsou velmi jednoduché potraviny, které můžete využít například při tvorbě zeleninových salátů. Existuje hned několik druhů, ale jedno mají společné – jsou plné vitaminů a minerálů, především hořčíku, který je nezbytný k tomu, aby naše tělo správně fungovalo. Jaké druhy salátů u nás můžete najít?

Saláty si můžete ochutit podle sebe

Salátů existuje spousta druhů, snadno si je taky můžete vypěstovat doma na zahradě. Není na tom nic složitého, navíc si vypěstujte hromadu zdravého jídla, které můžete využít jako přílohu k obědu nebo jako součást zdravých salátů. Je tu také několik pravidel při jejich přípravě. Listy by se nikdy neměly krájet nožem, ale jen trhat prsty. Výjimkou je pouze ledový salát.

Mohlo by vás zajímat:  Čtyřnohý kamarád bude parťák, který nezradí, dostane do kondice a zorganizuje čas

Salát si můžete dát teplý i studený. Jsou hořké, sladké a pro chuť si je můžete ochutit balzamikovým octem nebo olivovým olejem, který je velmi oblíbený. Ze salátu můžete vykouzlit skvělý hlavní chod, kterým zaujmete. K salátu můžete přidat nejen zeleninu, ale také vejce, maso nebo ryby. Výjimkou nejsou ani ovocné saláty, které zeleným salátem doplníte. Hodí se také semínka různých druhů nebo ořechy. Nebojte se experimentovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Omáčku vždy až na posledním místě

Pokud budete na salát dávat omáčku nebo dip, dělejte tak těsně před podáváním, jinak listy změknou. Hlávkový salát můžete dokonce i podusit na olivovém oleji nebo másle. Listy salátů jsou plné nejen antioxidantů, ale také minerálů a dalších látek, které jsou potřebné pro naše tělo. Bez ohledu na typ salátu si je můžete dopřát v jakémkoli množství, protože nemají skoro žádné kalorie.

Mohlo by vás zajímat:  Balkon v zimě mnozí využívají místo ledničky, málokdo ale myslí na rizika

Mezi oblíbené druhy patří rukola, která je výrazná svou hořkou chutí. Vypadá ale spíš jako bylinky. Hodí se k sýrům nebo ovoci. Římský salát je velmi známý, je mírné sladký a hodí se k modrému sýru. Zalít ho můžete těžšími dresinky. Oříškovou chutí vás možná překvapí vroubkovaný salát, který většinou zdobí sendviče nebo jiné pokrmy.

Zdroj: https://www.today.com/food/8-fast-food-salads-are-actually-pretty-healthy-t163642
Přidat na Seznam.cz