Ingredients Healthy Foods Selection

Doplňky stravy jsou zbytečné plýtvání peněz. Všechny vitamíny nejlépe doplní vyvážená strava

Berete pravidelně doplňky stravy? Pokud jste náchylní k infekcím, trpíte křečemi nebo se špatně soustředíte, možná si myslíte, že vitamíny v tabletách jsou to pravé. Samozřejmě mohou pomoci, daleko zdravější je ale sáhnout po plodech matky přírody, které jsou stejně účinné a mají oproti tabletkám tu výhodu, že se jimi nemůžete předávkovat.

Ryby dodají vitamín D

Každé dva až tři dny snězte 100–150 gramů mořských ryb, například lososa, tresky, sledě nebo tuňáka, a k tomu vaječné žloutky. Jsou to bohaté zdroje vitamínu D. Ten posiluje kosti, imunitu a působí jako prevence proti depresi. Vitamín D se tvoří v kůži vlivem působení UV paprsků, proto nám obzvláště na podzim a v zimě chybí.

Mohlo by vás zajímat:  Křupavé, oblíbené, zdravé. Nakládané okurky se hodí pro každou příležitost, dokážou ale i uškodit

Každý den snězte jeden pomeranč nebo vypijte sklenici čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Obsahuje totiž betakryptoxantin, látku, která chrání tělo před artritidou. Pokud místo tabletky s vitamínem C sníte každý den alespoň půlku červené papriky, dostanete do těla 144 mg přírodního vitamínu, což je dvojnásobné množství, než je doporučená denní dávka.

Zdroj obrázku: Freepik

Luštěniny jsou bohaté na vitamíny skupiny B

Třikrát až čtyřikrát týdně si dopřejte porci luštěnin. Může to být například zelený hrášek. Jsou totiž výborným zdrojem vitamínů skupiny B, které podporují fungování nervové soustavy, zabraňují zánětům kůže a sliznic, bojují proti ischiasu a bolestem svalů celkově. Imunitu ze všeho nejlépe posílí česnek. Stačí sníst jeden až dva stroužky denně, ideálně vylisované. Nechte vylisovaný česnek deset minut odstát, aby se uvolnily všechny prospěšné látky.

Mohlo by vás zajímat:  Meruňky jsou unikátem pro zdraví, na Vánoce se hodí mít zásobu sušených

Ke svačině si udělejte mrkvový salát s lískovými nebo slunečnicovými semínky, ideálně každý den. Tak do svého těla dostanete potřebnou dávku vitamínu A a betakarotenu. Ty celkově zlepšují imunitu a stav pokožky a posilují zrak. Vitamín A se nejlépe asimiluje ve společnosti tuků, které poskytnou semínka nebo oříšky. K tomu tělu dodají také vitamín E.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324956
Přidat na Seznam.cz