Closeup Geranium Garden

S jednoduchými triky budou vaše muškáty nejkrásnější v okolí. K bohatým květům nepotřebují mnoho

Balkony a terasy obsypané květy muškátů? Dříve byly takové snímky vidět pouze u horských chat v Alpách v zahraničí. Dnes existuje mnoho různých druhů, které mají bohaté květenství, k tomu nepotřebují takřka žádnou péči a i v tuzemsku je možné vypěstovat překrásné pelargonie. Stačí vědět, jak na to, a nechat si poradit odborníky. Bohatě kvést totiž mohou všechny!

Málo kvetoucí muškáty, co s nimi?

Mít balkon obsypaný květy, aby všechny sousedky záviděly? To je cíl každé hospodyňky, která pěstuje muškáty, ne vždy se však rostlinám daří. Je také namístě vyhodnotit, proč květiny málo kvetou, nebo dokonce nekvetou vůbec. Jedním z důvodů může být umístění. Pelargonie milují dostatek světla a slunečních paprsků, ale potřebují ochranu před průvanem nebo před větrem. Jen rostliny, které mají ideální umístění, mohou bujně kvést, zkuste proto truhlíky přemístit. Při směřování balkonů na sever počítejte, že příliš květů nebudou mít nikdy.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty mohou zdobit balkony po celé léto. Bohaté květy zajistí několik jednoduchých kroků
Zdroj obrázku: Freepik

Bez přihnojování nepokvetou

Jak je možné, že sousedkám kvetou tak, že květy přepadávají, zatímco vaše truhlíky jich mají poskrovnu? Muškáty vyžadují pravidelné přihnojování, vhodná jsou vícesložková hnojiva, která se aplikují alespoň jednou měsíčně. Úspěšní pěstitelé preferují tekuté doplňování živin, ale lze používat i jiné druhy přípravků včetně tyčinek. Vyrobit lze také vlastní hnojivo z banánových slupek, stačí je vložit do zavařovací sklenice, zalít litrem vody a nechat 48 hodin louhovat. Poté se mohou tímto roztokem pelargonie zalévat.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda ochrání rostliny na zahradě a udrží řezané květiny déle čerstvé

Pravidelná zálivka povzbuzuje kvetení

Muškáty nepatří mezi náročné rostliny, ale už s ohledem na umístění se musí pravidelně zalévat. Při letních vedrech, kdy pelargonie kvetou nejvíce, se musí zalévat dokonce dvakrát denně, ráno a večer vlažnou vodou. Kromě zálivky se doporučuje odstraňovat odumřelé stonky a lístky a suché květy, aby mohly rostliny dýchat a měly atraktivnější vzhled. Taková péče též zajistí, aby se nedostávali do rostlin škůdci.

Zdroj: https://thisismygarden.com/2021/08/how-to-keep-geraniums-blooming/
Přidat na Seznam.cz