Konvalinky1

Konvalinky milují vlhko a stín. Jejich krása dokáže vyléčit, ale také otrávit

Konvalinky jsou rostliny, které krásně vypadají a nemusíte se o ně starat. Je ale nutné dbát několika pravidel při jejich pěstování. Konvalinky mají sice léčivou moc, zároveň jsou ale jedovaté a mohou se rychle a nekontrolovatelně rozmnožit po celé zahradě. Můžete je vysadit i na místech, kde by se jiným květinám nedařilo.

Konvalinky se hodí do stínu i pod stromy

Konvalinky vyrostou opravdu všude. Dávejte si ale pozor, abyste je nevysadili na místa, kde si hrají malé děti, protože jsou skutečně jedovaté. Dobře porostou pod stromy a keři, můžete je umístit také do stinných míst zahrady. Řadí se mezi trvalky a poznáte je snadno díky jejich malým květům, které jsou obvykle bílé, ale můžete najít i jiné odstíny.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje ohrožuje nejen špatná péče. Zákeřné nemoci mohou rostliny i zahubit
Zdroj obrázku: Freepik

Nejčastěji je najdete na horských loukách nebo v lesích. Jedná se o rostlinu, která kvete na jaře a na začátku léta. Můžete si ji snadno vypěstovat na zahradě, není v péči nijak náročná. Sázet je můžete dvakrát ročně, na jaře i na podzim. Mají rády hlinitopísčitou půdu, která bude kyselá. Důležitá je pro ně hlavně pravidelná vlhkost.

Vytvořte konvalinkám podmínky, jako mají v přírodě

Konvalinky nemusíte pěstovat pouze na zahradě, ale radost vám mohou dělat také v květináči. Zdobit tak mohou váš balkon nebo terasu. Je dobré jim dopřát dostatek vláhy a také stínu. Pokud se rozhodnete je mít v květináči, je dobré je hnojit tekutým hnojivem. Konvalinky si můžete rychle namnožit.

Mohlo by vás zajímat:  Zkrácení stonků a správná voda dokážou prodloužit čerstvost květin ve váze o několik dní
Zdroj obrázku: Freepik

U konvalinky jsou jedovaté všechny její části. Obsahuje látky, které ovlivňují především činnost srdce. Můžete se otrávit dokonce vodou z vázy, ve které konvalinky byly. Otravu poznáte podle zvracení, průjmu nebo srdeční slabosti. Rostlina se ale používá také v léčitelství. Může srdce posílit, dokonce jsou známý účinky při infarktu. Pokud často trpíte na bolesti hlavy, vyzkoušejte konvalinku, která vám uleví.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/lily-of-the-valley
Přidat na Seznam.cz