Spring Flower Yellow Narcissus Garden Selective Focus Closeup

Vyhodit po odkvětu cibulky narcisů je obrovská chyba. Stačí málo a vykvetou příští rok znovu

Narcis je populární cibulová rostlina, která kvete až do poloviny května, ale existují i ​​červnové exempláře. Ztrácejí své estetické vlastnosti a mnozí lidé se rozhodnou vyhodit rostlinu do koše. Toto však nemusí být jediným řešením. Poradíme vám, co dělat s touto rostlinkou, abyste si ji mohli užít i další sezóny.

Něco o narcisech

Narcis je cibulová a víceletá rostlina, která dosahuje výšky asi 40 centimetrů a je žluté nebo bílé barvy. Květy mají špičaté okvětní lístky s charakteristickou krajkou. Tvarem se podobá trubici a jeho funkcí je lákat hmyz. Narcis v přírodě se vyskytuje hojně v Portugalsku a Španělsku. Tato rostlina je již léta symbolem naděje a nového života.

Mohlo by vás zajímat:  Horké léto je pro orchideje náročné období. S trochou péče ale budou stále krásné

Narcis kvete v období od poloviny května do začátku června. Po této době není třeba vyhazovat cibulky, ze kterých květiny rostly, ale můžete jim dát druhou šanci. Narcisové cibulky by měly být v půdě do konce června. Potřebují výživu, takže je zakázáno odstraňovat zbývající listy. Nechte je v zemi, dokud zcela nezvadnou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak skladovat cibulky

Po odkvětu odstraňte květenství a stonek, aby se zabránilo vzniku semen. V opačném případě nebude cibulka za rok kvést. Zalévejte rostlinu střídmě, ale pravidelně. Na konci měsíce vyjměte narcisové cibulky ze země a vložte na suché místo k sušení. Vyjmutou z půdy nebo květináče skladujte cibuli na tmavém a suchém místě až do podzimu.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty mohou zdobit balkony po celé léto. Bohaté květy zajistí několik jednoduchých kroků

Toto je čas, kdy ho opět můžete zasadit do půdy. Jedná se o mrazuvzdorné rostliny, takže není nutné opakovat tuto metodu každý rok. Narcisové cibulky stačí vykopat jednou za tři nebo čtyři roky. To jim poskytne lepší růst a svěží kvetení. Varovným signálem, že taková léčba musí být provedena, je, když rostliny začnou chřadnout a ztratí svůj krásný vzhled.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/bulbs/daffodil/daffodil-bulbs-after-blooming.htm
Přidat na Seznam.cz