Ants 4239 1920

S jarem se probouzejí i škůdci. Mravence v domě lze vyhubit, nebo chytře vypudit

Mravenci se označují jako takzvaný sociální hmyz. Žijí ve společenstvích, která známe jako mraveniště. V čele kolonie stojí mravenčí královna. Hmyzu se daří poblíž zdroje potravy a v příjemné teplotě. Lidské obydlí je pro ně tedy perfektním domovem. Co s tím, když se nám mravenčí společenství rozhodne usadit blíž, než je příjemné? 

První věc, se kterou byste měli v boji proti mravencům začít, je hledání mraveniště. Rozhlédněte se po bytě nebo domě a pátrejte po cestičkách, kterými se k vám mravenci vkrádají. Díky tomu, jak jsou drobní, dokážou prolézt i škvírou mezi dveřmi, okenním rámem nebo drobným otvorem ve stěně.

Mohlo by vás zajímat:  Rostlinám v květináči při špatné péči hrozí vážné nemoci, některé jsou i fatální
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak mravence odradit

Mravenčí cestičky (a díky nim i hnízdo) najdete poměrně snadno. Teď už stačí jen přistoupit ke správným krokům, které mravence od vyjídání vašeho domova odradí. Jednou z nejsnadnějších cest je použití insekticidu. 

Abyste se nevítaných mravenčích návštěvníků zbavili nadobro, je důležité vyhubit jich co nejvíce najednou. Jak je nalákat? Je to snadné: připravte si návnadu v podobě medu nebo kousků ovoce. Zbytek místnosti od potravy vykliďte. A nakonec už jen k návnadě přidejte insekticid. 

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte svůj domov proměnit v holubník. Nezvané návštěvníky vypudí jednoduché metody

Pokud už mraveniště dosáhlo většího rozměru, může jeho likvidace trvat poměrně dlouho. Někdy může zabrat i týdny. Sáhnete-li po klasickém přípravku na hubení nežádoucího hmyzu, mějte na paměti, že by se látka neměla dostat do kontaktu s vašimi domácími mazlíčky nebo dětmi.

Zdroj obrázku: Pixabay

Návod na domácí insekticid

Pokud zrovna nemáte cestu do obchodu nebo byste se rádi vyhnuli chemickým preparátům, máme pro vás tip, jak mravence odradit i bez klasických insekticidů. Domácí přípravky navíc mravence nevyhubí, pouze je vyženou.

Mohlo by vás zajímat:  Smutnice se do pokojovek s chutí zakousnou. Rostliny zachrání žlutá miska a česnek

Tento méně drastický způsob odpuzení hmyzu je velmi snadný. Stačí využít látky, které mravencům nevoní. Vyzkoušejte ocet smíchaný s vodou, šťávou z citrusů, hřebíčkem, bazalkou, mátou, pepřem nebo česnekem. A pak už stačí jen trocha trpělivosti.

Přidat na Seznam.cz