Aluminum Foil 647228 1920 (1)

Využití hliníkové fólie je všestranné. Ušetří práci s prádlem i peníze za vytápění

Hliníková folie není jen nedílnou součástí každé kuchyně, kde se používá zejména k uchovávání potravin. Hliníková fólie najde využití hned v celé řadě dalších činností od úklidu až po úsporu peněz při vytápění. Níže najdete hned několik tipů, jak na to. Rozhodně je vyzkoušejte. 

Vložení alobalu do bubnu pračky

Alobal má v kuchyni úplně každý. Vložte kousek do pračky k prádlu, zamezí nachytávání nečistot na oblečení, zejména z toho černého, a vy tak nemusíte vyprané kousky složitě čistit lepicí páskou nebo válečkem. Kolik času vám zabere udělat tři kuličky z hliníkové folie? Rozhodně ne tolik.

Mohlo by vás zajímat:  Sušení je oblíbený způsob konzervace hub, ale jak je to s nezávadností
Zdroj obrázku: Pixabay

Při každém praní vhoďte do bubnu pračky tři kuličky. Jak se budou v bubnu při praní pohybovat, zbaví oblečení statické elektřiny, díky které se na prádlo lepí nečistoty. Po vyprání si do skříně složíte úplně čisté prádlo, které nebudete muset čistit, než si ho vezmete na sebe. V čem vám ještě mohou pomoci alobalové kuličky:

  • Ty samé kuličky vhoďte do sušičky při sušení prádla, budou tvořit prostor mezi jednotlivými kusy mokrého prádla, které díky lepší vzdušnosti bude schnout kratší dobu.
  • Pokud máte usazené nečistoty na dně hrnců, také vám pomůže vhodit do nich alobalové kuličky, vyvařte je ve vodě, usazeniny na dně hrnců se oddělí od dna a vylijete je spolu s horkou vodou do odpadu.
Mohlo by vás zajímat:  Řada druhů zeleniny vyniká svým přínosem pro zdraví
Zdroj obrázku: Pixabay

Další vychytávky s hliníkovou fólií

Banány často ztrácejí svou čerstvost velmi rychle, měknou a hnědnou. Tomu lze ovšem zabránit jednoduchým způsobem. Stačí je uskladňovat mimo lednici na chladném místě zabalené v hliníkové fólii.

Hliníková fólie může přispět i k finančním úsporám za vytápění. Stačí za radiátor na zeď nalepit pás z alobalu. Tepelná izolace vyrobená domácí cestou odrazí teplo od zdi do místnosti.

Přidat na Seznam.cz