Flower Box 4272215 1920

Už nikdy doma žádné můry díky trikům, které je vypudí a provoní domov

Otevíráte večer okna, abyste vyvětrali místnost, a pokaždé vám dovnitř vletí můry? Hmyz není příjemný uvnitř domova pro nikoho. Proto se podíváme na několik účinných způsobů, jak se ho efektivně zbavit. Existují hned tři zaručené tipy a triky, které nestojí prakticky žádné peníze, jsou přírodní a s jistotou se díky nim zbavíte nevítaných hostů.

Vyzdobte byt nádhernými květinami

Muškáty jsou v Čechách velmi oblíbené a mnoho z vás je má jistě doma. Rostliny byste měli ideálně umístit na parapet. Večer, než rozsvítíte světlo v domě, jemně protřepejte větvičky, aby se uvolnila jejich vůně, kterou můry přímo nesnáší. Pro zesílení vůně stojí za to otřít prsty několik listů. Pronikavé vůně jsou pro hmyz velmi nepříjemné. A nezáleží přitom na tom, jestli mluvíme o můrách, mouchách, komárech nebo mravencích. Každému druhu ale vadí trochu jiný druh vůně.

Mohlo by vás zajímat:  Řezané květiny vydrží ve váze mnohem déle čerstvé díky obyčejným zápalkám
Zdroj obrázku: Pixabay

Úžasná vůně levandule

Levandulový olej je dalším produktem, který můžete v boji proti můrám využít. Vezměte gázové tampony, namočte je do levandulového nebo cedrového oleje a připevněte je lepicí páskou k rámu okna. Levandule odradí můry a zároveň pomůže vám, protože levandulová vůně působí uklidňujícím dojmem, a pokud její vůní naplníte svůj domov večer, bude se vám zaručeně snadno usínat a krásně spát. Navodíte díky ní příjemnou atmosféru a užijete si večer ještě o trochu lépe.

Zdroj obrázku: Pixabay

Poslední tip je trochu nepříjemný

Vůni kadidla a kouře má rád málokdo, ale jde o skvělý způsob, jak zabránit můrám, aby létaly do vašeho obydlí. Ideální je proto zakoupit vonné tyčinky s vůní kadidla, které budou zároveň produkovat kouř a můry (i další létající hmyz) zaručeně odradí. Záleží pouze na vás, která z těchto metod pro vás bude nejpříjemnější, protože můr se zbavíte pomocí každé z nich. Již nikdy vás nebudou obtěžovat nevítaní návštěvníci a ještě svůj domov můžete krásně provonět před spaním.

Přidat na Seznam.cz