Nature 13298 1920

Humánní pasti na krtka, které fungují a neudělají z vás tyrana nebohých zvířat

Možná to znáte, pečlivě se staráte o svůj krásný trávník a najednou vám ho celý zničí jeden jediný krtek, který se rozhodl navštívit vaši zahradu. K pocitům zoufalství už možná nemáte daleko, ale v tomto článku vám poradíme, jak nezvaného hosta, co nejrychleji vyhostit, aby nezpůsobil ještě větší a rozměrnější škody. Pokud vás krtek již navštívil, je to nejspíš proto, že vaše půda je:

  • Bohatá na půdní živočichy
  • Kyprá
  • Zdravá

Krtek v zahradě

Ačkoli se jedná o velmi pozoruhodné zvířátko, které sice nevidí, ale zato dokonale slyší. Tak na jeho roztomilosti mu ubírá jen neutuchající touha ve tvorbě krtinců, a to často na takových místech, kde se vám to nejméně hodí. Své o tom ví nejen majitelé zahrádek, ale i správci golfových nebo fotbalových hřišť. Jak tedy krtkovi neublížit, ale přesto ochránit zahradu před krtinci? To vám poradíme v tomto článku. Představíme vám 3 nejvhodnější způsoby, jak ho zcela humánně vystěhovat.

Mohlo by vás zajímat:  Mravence ze zahrady i domu vyžene přírodní sprej, na jehož výrobu postačí pouhé dvě ingredience
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vibrační zařízení

Jestliže je něco, co krtkovi opravdu vadí, pak jsou to zařízení vydávající vibrace nebo pípnutí. Používají se zejména zařízení s konstantní nebo variabilní frekvencí. S variabilní frekvencí jsou účinnější, protože krtek si na ně hůře zvyká. Nicméně ani zařízení s konstantní frekvencí není úplně k zahození. Svůj účel splní.

Vhodně vysazené rostliny

Bazalka, česnek a quiona, které vysadíte na vašem pozemku nebo zahrádce, s jistotou odpudí každého krtka, protože se jedná o rostliny, se kterými se rozhodně nepřátelí.  Česnek nebo výtažek z černého bezu můžete umístit přímo do chodbiček, které si krtek vytvořil. Velmi rád se potom odstěhuje.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat mravence z domu je hračka. Osvědčení pomocníci zařídí, že už se nikdy nevrátí

Prázdné láhve v půdě

Jedním z dalších dobrých způsobů, jak ochránit svůj trávník od krtka a jeho práce, je vložit prázdné láhve do půdy tak, aby hrdlo lahve bylo nad úrovní půdy. Kombinace větru a hrdla působí zvuk a vibrace, které krtka rozhodně nenadchnou. Jen pravidelně měňte místa, kam lahve vkládáte, abyste krtka skutečně ze své zahrady vyhnali a nepřemisťoval se jen na ní.

Přidat na Seznam.cz