Pokojove Rostliny1

Pokojové rostliny zútulní každý domov. Některé jsou obzvlášť krásné, a přitom nenáročné

Rostliny, které pěstujete doma v květináčích, jsou nejen krásnou dekorací, ale také mohou přirozeně vyčistit celý byt nebo dům. Aby ale své funkce mohly vykonávat, musíte se o květiny dobře postarat a dopřát jim péči, kterou potřebují. Každý druh bude vyžadovat jiné podmínky pro správný růst.

Pokojové květiny jsou oblíbené hlavně pro svou nenáročnost

Aby vám pokojovky dobře rostly, je potřeba si nastudovat, co která bude potřebovat. Jiné místo k růstu bude potřebovat aloe vera a jiné zase orchidej. Pokud se zaměříte pouze na jeden druh rostliny, máte vyhráno. Většina lidí si ale rostliny domů vybírá podle jejich vzhledu a už nekouká na jejich náročnost.

Mohlo by vás zajímat:  Tlustice vnese do každého domova trochu štěstí a ještě něco navíc
Zdroj obrázku: Freepik

Orchideje například musíte pravidelně zalévat, ale zase ne tolik, aby nehnily jejich kořeny. U orchidejí je důležité dodržovat pravidla, například že potřebují hodně světla a vody se napít samy jen tolik, kolik potřebují. Nejvíce vám pokvetou při teplotě kolem 25 stupňů, vhodná je také vyšší vlhkost vzduchu.

Nemusíte mít doma kvetoucí rostliny, stačí krásné dekorativní listy

Můžete si domů pořídit například nenáročné kaktusy, které nepotřebují tolik péče. Snesou horké dny i ty deštivé. Je lepší, když budou suché než přelité. Vyžadují také hnojení, které jim dopřejte na jaře a na podzim. Některé rostliny potřebují vlhký vzduch a také dostatek světla, aby rostly, jak mají.

Mohlo by vás zajímat:  V zimě je idální čas pro tvarování rostlin do zajímavých forem. Nebojte se zapojit fantazii
Zdroj obrázku: Freepik

Poměrně nenáročné na pěstování jsou palmy. Ty sice vyžadují vlhký vzduch, ale nemusíte je tolik zalévat. Mají rády otírání listů a také pravidelně větrejte místnost, ve které je máte. Nesmí být příliš zima ani teplo. Kapradiny mají rády zatemněné místnosti, kam nepůjde mnoho světla. Je potřeba je hodně zalévat, protože listy vydají hodně vody – kapradiny nikdy nesmí uschnout. Nejlépe porostou při pokojové teplotě, ale v místnosti nesmí být chladno ani větrno.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/care/houseplant-care-guide/
Přidat na Seznam.cz