Floor 1256804 1920

Podlahy mohou v domě vydržet krásné po mnoho let, když o ně správně pečujeme

Dobře udržovaná podlaha bude sloužit po mnoho dalších let. Při každodenním používání je vystavena mnoha škodlivým vlivům. Zde je několik tipů, které vám pomohou zjistit, čemu se vyhnout a co použít při mytí různých typů podlah.

Péče o dřevěnou lakovanou podlahu

Dřevěné podlahy jsou obvykle pokryty vrstvou laku, který je chrání před trvalými nečistotami a poškozením. Lak je však citlivý na oděr, proto buďte opatrní při pohybování s nábytkem a dávejte pozor na usazeniny písku na botách. Lakování podlah by mělo být prováděno pomocí štětce s měkkými štětinami, tvrdý může poškrábat dřevo. Při mytí nepoužívejte příliš mnoho vody a čisticích prostředků.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené pokrmy mohou velmi zatížit trávení. Nad skladbou jídelníčku se vyplatí přemýšlet
Zdroj obrázku: Pixabay

Péče o dřevěnou naolejovanou podlahu

Péče o naolejovanou podlahu se neliší od lakované. Čištění provádějte měkkým kartáčem a s malým množstvím vody. Jednou za několik měsíců podlahu opět naolejujte, případně přidejte produkty pro ochranu podlahy před zničením. 

Péče o plovoucí podlahu

Plovoucí podlahy se nejlépe čistí měkkým kartáčem. Při mytí buďte opatrní s množstvím vody a čisticími prostředky. Čistěte je podle jejich uspořádání holou vodou s kapkou octa. Speciální přípravky pomohou se zachováním vzhledu a péčí, která trvá i po jejím umytí.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční stromek v květináči vydrží více sezón a je nenáročný na péči
Zdroj obrázku: Pixabay

Péče o dlaždice

Pro tento druh podlah je důležité důkladně vysát. Poté postačí voda s čisticím přípravkem. Zvláštní pozornost by měla být věnována spárám, ve kterých se hromadí nečistoty a vlhkost, která může vést k tvorbě plísní. Tu odstraníte octem a sodou.

Péče o mramorové podlahy

Pro udržení dobrého stavu mramorových podlah je nutné chránit ji před poškrábáním, těžkým nábytkem a chůzí v podpatcích. Podlaha musí být vysávána měkkým kartáčem či pouze důkladně zametána. Pro mytí je nejlepší použití hadřík z mikrovlákna nebo mop s jemnými štětinami.

Přidat na Seznam.cz