Pots 716579 1920

Nezničitelné pokojové rostliny neuhynou ani tomu největšímu zapomnětlivci

Mnoho lidí si v dobré víře pořizuje rostliny v květináčích, ale péči o ně příliš nezvládá. Buď si vybírají příliš náročné pokojové rostliny, nebo je zapomínají zalévat a květiny tak jedna za druhou odcházejí. Přesně pro tyto případy ale existuje skupina takzvaných nezničitelných rostlin – i když je nezaléváte, nestaráte se o ně a všimnete si jich jednou za půl roku, rostou si vesele dál.

Tropická houževnatost

Kroton patří mezi vždyzelené keře a pochází z oblasti Indonésie. Na výběr máte dnes mnoho odrůd a některé z nich jsou opravdu velmi odolné. Dobře se adaptují na podmínky, které v bytě panují, a jejich pěstování je velmi jednoduché. Mezi nejvíce atraktivní odrůdy patří:

  • Reidia,
  • Excellent.
Mohlo by vás zajímat:  Popínavé rostliny zútulní interiér a zaženou nudu domova

Obě výše zmíněné odrůdy disponují velkými listy pestrých barev. Další velmi houževnatou rostlinou pocházející z tropických krajů je filodendron. Jedná se stromek se vzdušnými kořeny. Bývá velmi bohatě porostlý kožovitými listy zelených a načervenalých barev a uplatňuje se jako výborná čistička vzduchu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Trvalky ze suchých krajin

Rostliny rodu sanseviera jsou zvyklé na velmi drsné podmínky, neboť rostou ve vyprahlých oblastech jižního cípu Afriky a Asie. Česky se jim také říká tenury. Jejich silné listy v sobě dovedou uchovat velké množství vody, což jim umožňuje přežít na tak nehostinných místech. Díky tomu si s jejich pěstováním poradí i laik. Rovněž jako výše zmíněný filodendron eliminují škodlivé látky cirkulující v ovzduší.

Mohlo by vás zajímat:  Toulitka vnese domů štěstí a úspěch. Pro mazlíčky je však jedovatá
Zdroj obrázku: Pixabay

Šeflera

Šeflerou vhodnou do květináče je headlera, vyskytující se v listnatých lesích Tchaj-wanu, Austrálie a Nového Zélandu. V přirozených podmínkách dorůstá výšky až 30 metrů. Kromě toho, že nevyžaduje příliš velkou péči, je i výrazným estetickým prvkem. Díky bujně rostoucím listům pestrých zelených barev se stane chloubou každé domácnosti. Opět senzačně čistí vzduch v interiéru.

Přidat na Seznam.cz