Mnozeni2

Rozmnožit rostliny lze snadno i bez stimulátorů, pomohou běžné léčivé prostředky

Rostliny dokážou zklidnit mysl, navodit správnou atmosféru a dokonale vyčistit vzduch. Nemluvě o tom, jak krásně mohou vyzdobit interiér. Každý zná jejich úžasné výhody. A právě v této době, kdy je obtížné někam chodit či cestovat kvůli pandemii koronaviru, se z nás stávají pěstitelé a zahradníci. Není divu. Věděli jste, že nemusíte ihned utíkat do obchodu a pořizovat další rostliny, které byste chtěli mít vícekrát nebo je chcete někomu darovat? Rostliny můžete rozmnožit. Máme pro vás několik způsobů, které vám s tímto krokem pomohou.

Stimulátory pro zakořenění

Oblíbené rostliny lze rozsazovat a množit od jara do podzimu. Můžete zajít do obchodu a koupit jeden ze stimulátorů pro zakořenění nebo také můžete použít suroviny, které najdete běžně doma. I tyto produkty vašim rostlinám či výhonkům pomohou zakořenit.

Mohlo by vás zajímat:  Potkani představují pro každý domov pohromu. Zbavit se jich lze několika metodami
Zdroj obrázku: Freepik

Aloe vera

O zdravotních výhodách aloe vera již bylo psáno velké množství řádků. Všichni moc dobře známe aloe. Mimo toho, že dokonale působí na střeva, příznivě ovlivňuje také hojení ran a podporuje rozvoj rostlin. A to především proto, že aloe obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Jak tedy využít aloe jako kořenový urychlovač? Bude stačit, když uříznete z rostliny jeden list a vymačkáte z něj gel, který následně natřete na oříznutou část rostliny a zasadíte ji do země.

Mohlo by vás zajímat:  Sazenicím dodá sílu hnojivo z kvasnic. Těšit se můžete na rychlý růst i bohatou úrodu

Skořice

Skořice je známá jako skvělý pomocník pro odehnání škůdců i mravenců ze zahrady. Neobsahuje hormony a zároveň dokáže rostlinu chránit před plísní a jiným houbovým onemocněním. Což uříznutá rostlina jistě potřebuje. Jediné, co musíte udělat po odříznutí, je namočit stonek či větvičku koncem do vody a poté obalit ve skořici. Dále normálně zasaďte do zeminy.

Zdroj obrázku: Freepik

Aspirin

Po aspirinu sáhneme tehdy, když nás něco bolí. Například hlava, zuby a tak dále. Je možnost použít aspirin i na rostliny. Kyselina acetylsalicylová obsažená v aspirinu dokáže podpořit vývoj kořenů rostliny a mnohonásobně rychlejší uchycení. Chcete-li použít aspirin jako stimulátor, bude stačit, když rozpustíte jednu tabletu ve sklenici s vodou a poté do ní vložíte uříznuté větvičky. Jakmile uvidíte kořenový systém, zasaďte rostlinu do země.

Mohlo by vás zajímat:  Královny pokojových rostlin jsou oblíbené, málokdo však orchidejím skutečně rozumí

Med

Med dokáže rostliny chránit před bakteriemi a houbami. A jelikož je med součástí každé domácnosti, můžete ho využít i pro rychlejší zakořenění a podporu růstu rostlin. Pro přípravu roztoku použijte lžičku medu, kterou ve sklenici smícháte s teplou vodou. Roztok míchejte tak dlouho, než se med rozpustí a celá tekutina vychladne. Jakmile máte roztok připravený, umístěte do něj rostlinu a vyčkejte na kořínky.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/projects/rooting-plant-cuttings.htm
Přidat na Seznam.cz