Vase Plant Table

Zahradní nábytek je důležité v zimě dobře skladovat. Zůstane pak roky v bezvadném stavu

Zahradní nábytek je v průběhu zimy vystaven nepříznivým podmínkám, především nízkým teplotám. Měli byste ho proto ochránit, aby si zachoval svoji životnost. Skladování zahradního nábytku byste měli přizpůsobit materiálu, ze kterého je vyroben.

Dřevěný dejte do garáže

Jak zajistit, aby zahradní nábytek ze dřeva přečkal zimu bez úhony? Otřete ho jemně vlhkým hadříkem a poté pozorně vytřete do sucha. Tím zabráníte růstu plísní. Neskladujte ho v příliš teplých místnostech, tam by dřevo vysychalo. Nejlepším řešením je uložení na vzdušném a chladném místě, které představuje například garáž. Nábytek z exotického dřeva ale můžete bez obav ponechat na terase nebo v kůlně, protože obsahuje olejové látky, díky kterým odolává změnám teplot a vlhkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní sekačka je základem perfektního trávníku. Výběr není radno podcenit
Zdroj obrázku: Freepik

Najděte chladné a vzdušné místo

Proutěný a ratanový nábytek očistěte hadříkem namočeným v teplé a slané vodě (na litr vody dejte vrchovatou lžíci soli) nebo v octě. Po důkladném, ale zároveň jemném omytí ho uložte na chladné a stinné místo. Textilní nábytek uskladněte na chladném a vzdušném místě, ale nikdy ho nezakrývejte fólií, mohl by vlivem vzdušné vlhkosti plesnivět.

Kovy chraňte před korozí, plast snese všechno

Nábytek z oceli, ratanu nebo litiny naštěstí neohrožují nízké teploty. Ovšem aby nebyl vystavený rzi a nečistotám, měli byste ho přikrýt silnou vrstvou fólie. Ochráníte tak nohy a rámy jednotlivých kusů před negativním působením vzdušné vlhkosti. Předtím byste ale měli dostatečně naolejovat panty. Pokud pozorujete na židlích či stolech stopy rzi, vyplatí se sáhnout po antikorozním prostředku, který nábytek ochrání před dalším poškozením. Plastový nábytek je z pohledu potřebné péče ideální. Odolá i náročným povětrnostním podmínkám, proto ho klidně můžete nechat venku, nebudou-li panovat příliš nízké teploty, při kterých by plast mohl zkřehnout.

Zdroj: https://www.waltons.co.uk/blogs/blog/how-to-protect-garden-furniture-over-winter
Přidat na Seznam.cz