Flowers 1845074 1920

Rostliny vytváří v domovech útulnou atmosféru, a některé dokonce zlepšují náladu

Po dlouhé zimě se vždy těšíme na jaro, až s sebou přinese plno pozitivní energie, teplo a rozkvetlou přírodu. Mnoho zahrádkářů seje semínka a přemýšlí, co si kam zasadí. Pomozte si při čekání na hezké jaro a pořiďte si jednu z rostlinek, která dokáže zlepšit náladu. Pozitivně na nervový systém může působit jejich barva nebo vůně. Které rostlinky vám tedy udělají radost a přeladí vás na pozitivní vlnu? Tady je máte:

Africká fialka

U fialek působí na lidské tělo pozitivně kulatý tvar ne příliš velkých, temně zelených listů, které podle čínské filozofie přinesou do domácnosti spolu s rostlinou pozitivní energii a odstraní negativní pocity, hádky a stres, který po dlouhé zimě může v domácnosti panovat. Mimo jiné jsou vhodné pro pěstitele začátečníky, kteří se s rostlinami teprve učí a občas šlápnou vedle. Péče o jejich maličkost je opravdu snadná.

Mohlo by vás zajímat:  Černý kmín zharmonizuje tělo i mysl, prospěšná jsou semínka i kmínový olej
Zdroj obrázku: Pixabay

Muškáty

Muškáty neboli pelargonie jsou rostliny pěstované na terasách a oknech v truhlících, obyčejných květináčích i těch převislých. Muškáty vypouští do ovzduší látku, která zklidňuje mysl, eliminuje obavy a čistí vzduch. Jsou to rostlinky, které vydrží opravdu hodně, a jsou tak vhodné pro okenní parapety s náročnými podmínkami. Perfektně zvládají letní přímé sluneční paprsky, dusno i vedro.

Zdroj obrázku: Pixabay

Levandule

Levandule je velmi oblíbenou, příjemně vonící bylinou, kterou lze pěstovat v květináčích i záhonech. Je velmi přizpůsobivá a nevadí jí ani vyschlá půda na přímém slunci. I tak se vám odvděčí opravdu dlouho kvetoucími fialovými květy s příjemnou vůní. Používá se při mnohých zdravotních problémech. Levandulový esenciální olej je uklidňující, harmonizující a zlepšující náladu. Používá se v aromaterapii pro snížení duševní nepohody. Kromě toho se používá také při léčbě drobných ran, menstruačních bolestech a křečích, migrénách, bolestech hlavy a pro snížení krevního tlaku.

Přidat na Seznam.cz