Insect Pests Aphid Shoots Fruits Plants Spider Mite Flowers Pepper Attacked By

Proti mšicím lze bojovat mýdlem i mlékem. Důležitá je důslednost

Mšice jsou drobný hmyz, který může způsobit značné škody na zahradách a rostlinách. Tento hmyz má měkké tělo a může mít barvu od zelené po hnědou nebo černou. Jsou notoricky známé tím, že se rychle množí, a pokud nejsou rychle řešeny, mohou se stát velkým problémem.

Jak mšice škodí

Mšice se živí rostlinnou šťávou, což rostlinu oslabuje a nakonec ji může zahubit. Vylučují také cukernou látku známou jako medovice, která přitahuje další škůdce, jako jsou mravenci a plísně. Mšice jsou nejaktivnější ráno, proto je dobré všechna opatření, která vám představíme, zavádět právě v tuto dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Proti krtkům fungují osvědčené triky našich babiček i moderní metody
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit mšic

  • Odřízněte postižené listy a stonky: Pokud zaznamenáte malé napadení mšicemi, může být účinným způsobem hubení ořezávání postižených listů a stonků. Pomocí ostrých zahradnických nůžek odstraňte postižené části rostliny a vyhoďte je do koše odděleně od rostlin, aby nedošlo ke kontaminaci.
  • Použijte silný proud vody: Silný proud vody může pomoci spláchnout mšice z rostliny. Použijte zahradní hadici s tryskou nastavenou na silný přímý proud a postříkejte rostlinu ze všech úhlů. Určitě se zaměřte na spodní strany listů, kde se mšice nejvíce shromažďují. Tento postup opakujte denně, dokud není populace mšic pod kontrolou.
  • Použijte insekticidní mýdlo: Insekticidní mýdlo je přírodní insekticid vyrobený z mastných kyselin a je účinný proti mšicím. Funguje tak, že narušuje buněčné membrány hmyzu, což způsobuje jejich dehydrataci a smrt. Chcete-li použít insekticidní mýdlo, smíchejte ho podle pokynů výrobce a nastříkejte přímo na postižené rostliny. Nezapomeňte pokrýt všechny části rostliny, včetně spodních stran listů.
  • Zkuste použít mléko: Mléko je přirozená a bezpečná metoda hubení mšic. Bílkoviny v mléce také narušují buněčné membrány mšic, způsobují jejich dehydrataci a usmrcení. Pro použití mléka smíchejte jeden díl mléka s jedním dílem vody a nastříkejte roztok přímo na postižené rostliny. Nezapomeňte zakrýt všechny části rostliny, včetně spodních stran listů. Volte mléko, které je co nejčerstvější a nejtučnější, to totiž mšicím uškodí nejvíce. Tento proces opakujte každé tři až čtyři dny, dokud nebude populace mšic pod kontrolou.
Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/aphids.html
Přidat na Seznam.cz