Balcony 979257 1280

Rozkvetlý balkon je pýchou mnoha domovů, se správnou péčí budou květiny dělat radost celé léto

Trávíte svůj volný čas rádi v exteriéru svého domova? Pak je pro vás terasa nebo balkon to pravé prostředí. Abyste si tento prostor užili co nejvíce, zasaďte na okraj zábradlí nebo na parapety ty nejkrásnější květiny, které vám budou dělat radost po celou sezónu. Víme, jak na to. Stačí se držet pár jednoduchých tipů.

Milujete květiny na balkoně? Pak se za vaším kouskem exteriéru ohlédne určitě každý kolemjdoucí. Barevné květy zavěšené na zábradlí balkonu či terasy totiž upoutají pozornost na první pohled, a tak budou dělat radost nejen vám, ale i všem ostatním. Užijte si krásné prostředí a oázu klidu ve svém domově a věnujte péči všemu, co váš balkon zvelebí.

Mohlo by vás zajímat:  Bolševník je úchvatný, ale také velmi nebezpečný. Jediný dotek může mít vážné následky
Zdroj obrázku: Freepik

Základem je zalévání

Obzvlášť v letních, horkých dnech je vláha pro vaše rostliny stěžejní péčí. Proto nezapomínejte na zalévání dostatkem vody u každého květináče v denní četnosti. Nejlepším způsobem je zalévání rostlin hned ráno, v brzkých hodinách nebo později večer, když už sluneční paprsky nemají takovou sílu.

Pokud byste zalévali květiny například v pravé poledne, kdy mají paprsky největší sílu, můžete listy i květy rostliny spálit. Proud vody by při zalévání měl směřovat přímo do zeminy, nikoliv skrz listy a květy.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte své orchideji koupel. Díky tomuto triku bude květina v nejlepší kondici
Zdroj obrázku: Pixabay

Hnojivo je zásadním prvkem péče

Jestliže si přejete, aby vaše rostliny byly stále v plné síle i květu, je nutné dodat zemině dostatek vláhy i živin. Pokud zaléváte dostatečně, stačí už jen přidat hnojivo. Hnojiva, která můžete pořídit v zahradnictví, se většinou liší množstvím obsažených minerálů.

Jestliže jsou vaše balkonové rostliny právě v období květenství, pak zvyšte hnojení na jednou týdně. Díky tomu vydrží květy o dost déle a vy se tak budete moci radovat z jejich krásy.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty milují světlo a prostor. I začátečník se může dočkat překrásných květů s intenzivní vůní

Nezapomínejte ani na odštěpování odumřelých květů či listů, tyto již mrtvé části rostlině škodí a ubírají na síle.

Zdroj: https://www.gardena.com/int/garden-life/ask-gardener/how-to-care-for-balcony-flowers/
Přidat na Seznam.cz