Florist Makes Beautiful Bouquet Studio

Každá květina nese svůj význam. Symboliku rostlin se vyplatí znát, snadno dojde k trapasu

Kytice nebo zasazené rostliny jsou nejlepším a nejuniverzálnějším darem pro mnoho příležitostí. Fungují skvěle při narozeninách i během romantických schůzek nebo výročí. Květy můžeme darovat nejen rodině nebo příteli, ale i kolegům či šéfům. Může se však stát, že při darování dojde k chybě. Je důležité vědět, že každá květina i konkrétní barva nesou určitý význam.

Symbolika květin

Při obdarovávání květinami se můžeme řídit především preferencemi toho, komu chceme udělat radost. Pokud víme, že dotyčný miluje bílé frézie, nic nám nebrání darovat je při každé příležitosti. Jinak však stojí za zvážení symbolika daného květu předem. Tulipány jsou signálem, že se s druhou osobou cítíme dobře, kosatce jsou požadavkem důvěry a karafiáty jsou znakem spokojenosti se vztahem.

Mohlo by vás zajímat:  Pivoňky mohou žít i 50 let. Na jaře se ale neobejdou bez dvou zásadních věcí

Osobě, která se nám líbí, je vhodné darovat lilie a úctu můžeme projevit gerberami. S růžemi vyjadřujeme ty nejintenzivnější pocity. Jejich symbolika však závisí také na barvě. Červená znamená lásku, bílá nevinnost, žlutá žárlivost, oranžová naději a růžová přátelství nebo důvěru. Je důležité upozornit na to, že pomocí květin můžeme také vyjádřit i negativní pocity.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejčastější chyby při darování květin

Nejčastější chybou při předávání květin je jejich nekompetentní předání. Například se stonky nebo zabalené v papíře. Také se věří, že nákup řezaných květin namísto zasazených rostlin je mnohem lepší a univerzálnější. V případě druhé varianty můžeme zvolit příliš velký exemplář nebo jednoduše druh, který hostitelé nebudou mít rádi.

Mohlo by vás zajímat:  Sny o krásné, barevné zahradě splní vysázení zajímavých keřů, které přečkají i drsné podmínky

Velkou chybou je i předání rostliny, jejichž listy nebo květy jsou jedovaté. Za žádných okolností by se takový druh neměl kupovat lidem, kteří mají malé děti nebo domácí zvířata. Správným postupem je svléknout kabát či bundu, vstoupit do místnosti, kde se bude konat párty nebo setkání, pozdravit pravou rukou a poté květinu taktéž darovat pravou rukou.

Zdroj: https://www.almanac.com/flower-meanings-language-flowers
Přidat na Seznam.cz