Ficus Bed Home Interior Scandinavian Style Bed With Ficus Home Interior Scandinavian Style

Rostliny v ložnici zlepší spánek. Vyčistí vzduch a připraví ideální klima pro odpočinek

Ložnice je místo, které je v našem životě důležité, neboť slouží zdravému odpočinku a regeneraci těla. Často se staráme o její uspořádání a přemýšlíme o detailech. Stojí však za to zajímat se o hrnkové rostliny, které jsou nejen dekorativní, ale také dokážou zvlhčit a vyčistit vzduch, což bude mít pozitivní vliv na tělo.

Mýtus o rostlinách v ložnici

Existuje názor, že hrnkové rostliny by se neměly pěstovat v ložnici. A to kvůli fotosyntéze. Během dne rostliny berou oxid uhličitý, aby se z něj stal prospěšný kyslík, v noci se proces obrátí. Proto se věřilo, že květiny odvádějí vzduch, který potřebujeme během spánku. Ukazuje se, že noční ztráta kyslíku je pro člověka prakticky nepostřehnutelná a umístění rostlin do ložnice může být pro tělo prospěšné: ionizují a filtrují vzduch, odstraňují toxiny, dokážou se vypořádat s plísněmi a houbami a účinně eliminovat působení smogu.

Mohlo by vás zajímat:  Pískavice řecké seno dodá jídlům orientální chuť a důležité živiny

Rostliny dávají místnostem dodatečnou hodnotu. Kromě dekorativní funkce efektivně izolují interiér a poskytují kyslík, který potřebujeme. Některé odrůdy kromě toho účinně filtrují vzduch a absorbují škodlivé látky, jako je tabákový kouř, vůně barev, laků a lepidel. Za zmínku stojí také pěstování rostlin, které v noci berou oxid uhličitý a na oplátku produkují kyslík.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné rostliny do ložnice

Jako první určitě zmíníme aloe vera. Je to rostlina, která má spoustu léčivých vlastností. Používá se ve velkém měřítku v kosmetickém průmyslu. Ukazuje se, že tento sukulent nemá žádné velké požadavky, stačí ho jen střídmě zalívat. Všechno, co potřebuje, je světlá a slunečná poloha a na oplátku se odvděčí zvlhčením vzduchu a produkováním kyslíku v noci. Každý typ břečťanu velmi dobře čistí vzduch od nečistot a absorbuje nebezpečné sloučeniny (včetně formaldehydu).

Mohlo by vás zajímat:  O orchideje se postará i začátečník, při splnění několika podmínek je lze také snadno rozmnožit

Na trhu existuje několik odrůd, které lze použít k uspořádání prostoru ložnice, nejoblíbenější jsou popínavé, kanárské a perské břečťany. Vyžadují polostinnou polohu a mírnou zálivku. Orchideje jsou rostliny s velmi nádhernými květy. Vyžadují slunnou polohu (nejlépe na parapetu) a časté zalévání. Vydávají spoustu květů se zajímavými barvami. Jejich největší výhodou je zvlhčení vzduchu v místnosti a výroba kyslíku v noci.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g26829528/bedroom-plants/
Přidat na Seznam.cz