Closeup Shot Beautiful Pink Rose Flower Blooming Garden

Růži lze snadno pěstovat i balkoně. Díky jarnímu řezu bude po celou sezonu krásně kvést

Růže v květináči jsou perfektním řešením pro lidi, kteří sní o pěstování této rostliny, ale nemají vlastní zahradu. Jejich kultivace není komplikovaná, ale musíte vědět, jak o ni správně pečovat, aby nevyschla a pravidelně kvetla.

Pěstování růží v květináči

Ještě předtím, než si koupíte růži v květináči, stojí za to zkontrolovat její stav. Zdravý exemplář bude mít pevné, husté listy s intenzivní zelenou barvou. Kromě toho bude mít spoustu pupenů a vyvinutých květů. Pokud však pozorujeme jakékoli změny na listech, musíme si uvědomit, že se v našem domě nebude správně rozvíjet. Z tohoto důvodu je výběr květiny důležitý.

Mohlo by vás zajímat:  Řezaná kytice ve váze vydrží krásná mnohem déle za pomoci šikovných triků

Po zakoupení a přinesení vybrané růže domů jí musíme především dopřát přístup k slunci. Je také důležité, aby byla rostlina na teplem místě, protože hrnkové růže pocházejí z chovu skleníkových, a proto je tak důležité, abychom jim na začátku poskytovali podobné podmínky. To usnadní rostlině aklimatizovat se v novém prostředí, což obvykle trvá asi tři týdny. Během této doby byste se měli také ujistit, že růže není vystavena teplu, takže je nejlepší nedávat ji nad radiátory.

Mohlo by vás zajímat:  Růže potřebují správnou půdu, vhodné hnojení a zálivku
Zdroj obrázku: Freepik

Zalévání růže

Stejně jako zahradní růže i hrnkové odrůdy vyžadují hojné zalévání. Zároveň však pamatujte na odtok v květníku. Protože vzorky v květináčích obvykle nemají přístup k dešťové vodě, potřebují více vody. Měly by se zalévat nejméně jednou týdně, aby se zabránilo jejich vysychání.

Prořezávání růží v květináči by se mělo provádět na jaře. Díky tomu můžeme po zimě odstranit všechny mrtvé a poškozené výhonky. Ořezané růže se rychle regenerují a začnou znovu kvést. Někdy však musí být pokojová růže prořezána před zimou. Potom odstraňte suché květy. Řezání by se mělo provádět těsně nad listem, který předchází uschlým a poškozeným květům.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/small-rose-garden-growing-roses-in-containers-balcony-patio-and-terrace/
Přidat na Seznam.cz