Mazlicci Pokojovky

Rostliny v interiéru mohou ohrozit domácí mazlíčky. Tyto originální kousky jim ale neublíží

Rostliny jsou téměř v každé domácnosti. Jejich přítomnost nám přináší nejen estetické, ale také zdravotní benefity. Jak je známo, rostliny v interiéru eliminují škodlivé toxiny a podporují tvorbu kyslíku. Jenže co mazlíčci? Pro nás jsou rostliny vhodné, ale co pro ně? Některé z nich mohou být pro domácí mazlíčky až smrtelné, pokud je pozřou. Jaké rostliny zvolit, aby byly pro mazlíčky bezpečné?

Chamaedorea sličná

Tato krásná a elegantní rostlina se řadí mezi velmi oblíbené interiérové palmy. Roste pomalu a vyznačuje se dlouhými šlahouny, na kterých jsou umístěné úzké listy. Rostlinu postavte nejlépe na místo, kde je rozptýlené světlo. Rozhodně ji nedávejte na přímé slunce, jinak se spálí.

Mohlo by vás zajímat:  Mrkev dodá toulcovce důležité živiny
Zdroj obrázku: Freepik

Ledviník ztepilý

Ledviník pochází z rodiny kapradin. Vyznačuje se působivými zelenými listy a svou schopností čistit vzduch od jedovatých toxinů. Ke svému růstu potřebuje jasnou polohu, ale také teplo. Jistě vám poděkuje svou krásou, pokud ho budete pravidelně kropit a zalévat přímo do středu svých překrásných listů.

Ananasovník chocholatý

Jedná se o méně známou rostlinu. Většinou se setkáme pouze s plodem, ale celá rostlina se může stát nevídanou ozdobou vašeho interiéru. Rostlinu lze koupit, nebo si ji můžete sami doma vypěstovat. Stačí odříznout horní část ananasu s listy a dát ji zakořenit. Jakmile uvidíte kořenový systém, zasaďte listy do substrátu. Pokud ananasovníku poskytnete dobrou péči, můžete se těšit i na plod. A co je nejlepší? Taková rostlina nemá žádné nezajistitelné požadavky. Potřebuje pouze dostatek světla a jednou týdně zálivku.

Mohlo by vás zajímat:  Okouzlující hyacinty mohou růst i v interiéru, preferují ale chladnější podmínky
Zdroj obrázku: Freepik

Šáchor papírodárný

Šáchor neboli papyrus může zdobit interiér i exteriér. Jedná se o vysoce odolnou rostlinu, která přežije vysoce extrémní podmínky. Roste rychle ve vegetačním období, kdy se také objevují nové šlahouny. Šáchor umístěte nejlépe na prosvětlené místo chráněné před přímým sluncem. Také je třeba udržovat substrát stále vlhký.

Nolina

Nenáročná a odolná interiérová rostlina s ojedinělým vzhledem. Na vrcholku kmene vyrůstají krásné a dlouhé listy visící dolů. Kmen je u substrátu rozšířen, což z této rostliny činí originál. Nevyžaduje častou zálivku, ale spíš dostatek slunečního světla.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/pet-friendly-houseplants
Přidat na Seznam.cz