Ivy 3519431 1920 (1)

Květiny sluší každému interiéru. Některé druhy dokonce nesnesou příliš světla

Existují rostliny, které ke svému růstu vyžadují přímé sluneční světlo. Naštěstí ale jsou i takové, které si libují ve stínu. Díky tomu si může rostliny ve svém interiéru dopřát každá domácnost – i ta, která je na světlo skoupá. Které rostliny nevyžadují hodně světla a lze je pěstovat ve slabě osvětleném interiéru? Níže uvádíme nejoblíbenější a nejúčinnější z nich.

Diefenbachie

Mezi rostliny, které vydrží omezený přístup ke světlu, patří diefenbachie. Přímé sluneční světlo přímo nesnáší a dává to najevo žloutnutím listů. Diefenbachii se nejlépe daří na teplých a vlhkých místech. Měla by se tedy pravidelně zalévat a kropit. Ti, kteří mají doma mazlíčky nebo děti, by měli dát pozor – diefenbachie je jedovatá. Proto ji umístěte mimo dosah svých nejmenších.

Mohlo by vás zajímat:  O fíkus se postará i začátečník, stačí dodržet několik jednoduchých pravidel

Toulcovka

Toulcovka se vyznačuje krásnými bílými květy. Pro svůj růst přitom potřebuje jen málo světla, ale časté zalévání. Půda v květináči by měla být před opětovným zalitím zcela suchá. Neocenitelnou vlastností toulcovky je, že dokonale čistí vzduch od toxinů. Proto stojí za to, mít ji doma.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pepřinec

Pepřinec roste dobře v částečném stínu a miluje vlhký vzduch. Velice vhodné je tedy umístit ho do koupelny. Ačkoli má rád vlhký vzduch, nesnese příliš mnoho zalévání. Zalijte ji proto jen tehdy, když je její půda suchá.

Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování domácích rostlin se často dopouštíme fatálních chyb. Zachraňte svou květinu včas

Aglaonema

Ačkoli zní její název složitě, na pěstování je to velice snadná rostlina. Nevyžaduje slunné stanoviště – postačí jí umístění s rozptýleným světlem nebo dokonce stín. Dobře roste prakticky za všech podmínek. Nemusíte ji často zalévat, je ale vhodné kropit její listy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zamiokulkas

Jedná se o velice populární a dekorativní rostlinu, která je odolná vůči mnoha nepříznivým podmínkám, jako je nedostatek světla nebo vody, suchý vzduch a nemoci. Jediné, co vyžaduje, je dostatek prostoru, protože roste velmi rychle. 

Přidat na Seznam.cz