Letni Pece1

V horkém létu všechny rostliny trpí. Pomozte jim přežít toto náročné období

Léto se nezadržitelně blíží. Horké počasí je skvělé pro nás, ale pro většinu rostlin se jedná o složité období, kdy mají neustále nedostatek vláhy. V létě mnoho z nich ztrácí svou dekorativní i funkční hodnotu, takže je třeba vyvinout veškeré úsilí, abychom jim pomohli přežít toto obtížné období.

Dnes se podíváme, jak byste se k nim měli chovat a byli připraveni ve chvíli, kdy přijdou horké dny. Bez spolehlivé závlahy se rozhodně neobejdou.

Zdroj obrázku: Freepik

Balkon a květináče jsou kritická místa

V létě byste měli věnovat větší pozornost balkonu a rostlinám v květináčích, které stojí na parapetech uvnitř. Udržovat je v dobré kondici v horkém počasí je skutečnou výzvou. Jejich životní prostor je mnohem omezenější, ale existují některá ověřená řešení, která jim pomohou překonat horké dny. Skvělou volbou jsou muškáty a břečťanové listy nebo hlíznaté begónie, které jsou odolnější vůči vysokým teplotám.

Mohlo by vás zajímat:  Pavouky z domova vypudí vůně skořice a eukalyptus. Pomůže i domácí mazlíček

Balkonové rostliny během tohoto období vyžadují časté každodenní zalévání, ale pokud ho nemůžeme zajistit, bude nutné je zasadit do samozavlažovacích nádob nebo do země umístit plastové láhve s vodou. Na dně láhve vytvořte malý otvor, naplňte ho vodou a vtlačte láhev dnem vzhůru do substrátu. Voda v nádobě se postupně uvolňuje a prosakuje do substrátu. Nezapomeňte však chránit láhev před sluncem, jinak se voda uvnitř silně zahřeje.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro pokojové rostliny to také není nejjednodušší

Při zalévání pokojových rostlin v horkém počasí si musíme pamatovat, že to musíme dělat každý den. Pouze velké množství vláhy jim umožní normální fungování. I když je venku horko, neměly by být zavlažovány příliš studenou vodou, protože by mohly být vystaveny teplotním šokům.

Mohlo by vás zajímat:  Zavíječ zimostrázový je pro oblíbený keř pohroma. Zakročte včas domácím postřikem

Zalijte květiny vlažnou vodou, brzy ráno nebo večer, tedy při poklesu teploty. Nasměrujte proud přímo na kořenový bal a vyvarujte se namáčení listů, aby nedocházelo ke spáleninám od slunce.

Zdroj: https://www.latimes.com/home/la-hm-ga-keeping-plants-alive-in-this-heat-20180714-story.html
Přidat na Seznam.cz