Letni Pece1

V horkém létu všechny rostliny trpí. Pomozte jim přežít toto náročné období

Léto se nezadržitelně blíží. Horké počasí je skvělé pro nás, ale pro většinu rostlin se jedná o složité období, kdy mají neustále nedostatek vláhy. V létě mnoho z nich ztrácí svou dekorativní i funkční hodnotu, takže je třeba vyvinout veškeré úsilí, abychom jim pomohli přežít toto obtížné období.

Dnes se podíváme, jak byste se k nim měli chovat a byli připraveni ve chvíli, kdy přijdou horké dny. Bez spolehlivé závlahy se rozhodně neobejdou.

Zdroj obrázku: Freepik

Balkon a květináče jsou kritická místa

V létě byste měli věnovat větší pozornost balkonu a rostlinám v květináčích, které stojí na parapetech uvnitř. Udržovat je v dobré kondici v horkém počasí je skutečnou výzvou. Jejich životní prostor je mnohem omezenější, ale existují některá ověřená řešení, která jim pomohou překonat horké dny. Skvělou volbou jsou muškáty a břečťanové listy nebo hlíznaté begónie, které jsou odolnější vůči vysokým teplotám.

Mohlo by vás zajímat:  Živé rostliny patří do každého interiéru. Jak z nich vytvořit úžasnou dekoraci?

Balkonové rostliny během tohoto období vyžadují časté každodenní zalévání, ale pokud ho nemůžeme zajistit, bude nutné je zasadit do samozavlažovacích nádob nebo do země umístit plastové láhve s vodou. Na dně láhve vytvořte malý otvor, naplňte ho vodou a vtlačte láhev dnem vzhůru do substrátu. Voda v nádobě se postupně uvolňuje a prosakuje do substrátu. Nezapomeňte však chránit láhev před sluncem, jinak se voda uvnitř silně zahřeje.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro pokojové rostliny to také není nejjednodušší

Při zalévání pokojových rostlin v horkém počasí si musíme pamatovat, že to musíme dělat každý den. Pouze velké množství vláhy jim umožní normální fungování. I když je venku horko, neměly by být zavlažovány příliš studenou vodou, protože by mohly být vystaveny teplotním šokům.

Mohlo by vás zajímat:  Hortenzie krásně pokvete díky správnému hnojivu. Vhodná pro ni je kávová sedlina nebo kyselina citronová

Zalijte květiny vlažnou vodou, brzy ráno nebo večer, tedy při poklesu teploty. Nasměrujte proud přímo na kořenový bal a vyvarujte se namáčení listů, aby nedocházelo ke spáleninám od slunce.

Zdroj: https://www.latimes.com/home/la-hm-ga-keeping-plants-alive-in-this-heat-20180714-story.html
Přidat na Seznam.cz