Plant 3045473 1280

Rostliny prokazatelně zlepšují kvalitu života a vědecké studie ukazují, které jsou nejlepší

Dům plný květin a dalších rostlin je dnes už běžná věc. Květiny dělají dům krásnějším a voňavějším, navíc díky rostlinám budete mít doma také čistší vzduch. Mezi takové rostliny, které hodně pročistí vzduch, patří dracéna, azalka nebo gerbera.

Rostliny uvolňují do atmosféry kyslík

Díky rostlinám budete mít doma mnohem více kyslíku, bude se vám lépe dýchat a budou mít dobrý vliv na celkové zdraví. Rostliny totiž absorbují oxid uhličitý a uvolňují kyslík. Orchideje nebo sukulenty ale uvolňují kyslík, i když je venku tma. Můžete je tak s klidným svědomím nechat v ložnici a nemusíte se bát toho, že se vám bude hůře dýchat.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej bez kořenů lze zachránit a nadále si užívat jejích květů
Zdroj obrázku: Pixabay

Rostliny i kvetoucí květiny zbaví vzduch mnoha nečistot a pohltí chemikálie, které se objevují v cigaretách, prostředcích na úklid nebo barvách na zeď. Výzkumy ohledně čištění vzduchu rostlinami vesmírné stanice NASA přispěly k tomu, že dnes už víme, které rostliny patří mezi největší „čističe“ vzduchu. Je to břečťan, azalka, gerbera, chamaedora nebo chryzantéma. Možná je sami znáte a pěstujete.

Díky pokojovkám se vám bude lépe dýchat a ustoupí zdravotní problémy

Pokud si doma budete pěstovat květiny, můžete si být jistí, že časem odezní zdravotní potíže, jako je bolest v krku nebo kašel. A díky rostlinám se doma budete cítit dobře, zklidníte se, a dokonce budete šťastnější. K doplnění květin můžete podle japonských metod použít také éterické oleje, které ještě dokreslí kouzelnou atmosféru domu.

Mohlo by vás zajímat:  Přehlížené detaily upozorní na vadnutí rostlin na parapetu, čas na záchranu ještě je

V dnešní době už najdete mnoho olejů, které mají vůně různých druhů stromů. Například Japonci velmi často a rádi čerpají z přírody. Pravidelně si dopřávají například lesní lázně, což jsou procházky lesem, výlet do parku nebo si jen tak chodí po trávě. Vycházejí tak z jejich kultury a medicíny. Tato metoda dodá tělu i mysli zdraví a mír. Můžete ji za hezkého počasí vyzkoušet, ale nemusíte se omezit pouze na procházky. S přírodou se můžete spojit také díky bosé chůzi.

Zdroj: https://practicallyfine.com/houseplants-improve-life-quality/
Přidat na Seznam.cz