Rostliny nejvíce poděkují za to, co lidé běžně hází do popelnic nebo lijí do dřezu

Hnojení je často zanedbaný prvek při péči o rostliny. Avšak je jedním z nejpodstatnějších. Správnými hnojivy dodáte rostlině chybějící živiny, díky kterým budou růst rychleji a vypadat zdravěji. Přírodní hnojiva jsou lepší alternativa oproti těm umělým, protože obsahují látky, které rostlinám nijak neškodí.

Odpad z domácnosti

To, co byste v jiném případě považovali za odpad, můžete nyní využít jako hnojivo, za které se vám rostliny určitě odvděčí. Měli byste přestat vyhazovat skořápky z vajec, banánové slupky nebo kávovou sedlinu. Vaječné skořápky jsou například velmi bohaté na vápník, což je jeden z prvků, které rostliny velmi potřebují. Stačí, když dáte skořápky usušit, následně je rozdrtíte a posypete s nimi vrchní část substrátu. Pokud právě přesazujete rostliny, můžete skořápky zamíchat do celé zeminy.

Zdroj obrázku: Freepik

Banánová slupka zase obsahuje spoustu draslíku a hořčíku, které mají dobrý vliv na vývoj rostliny. Můžete slupku nakrájet a zamíchat do hlíny nebo ji můžete přidat do odstáté vody, kterou máte určenou k zalévání rostlin. Kávové usazeniny výborně okysličují půdu, takže je vhodné je použít pro acidofilní rostliny, jako například orchideje, kapradiny a hortenzie. Po smíchání se substrátem dokonce zlepšují jeho strukturu.

Znovu využijte již jednou použitou vodu

Vyléváte vodu z uvařených brambor nebo jiné zeleniny? Tak teď už nebudete, protože tato voda může být skvělou alternativou přírodního hnojiva. Voda totiž obsahuje cenné mikroelementy a škrob. Ty velmi posilují a urychlují růst rostlin. Samozřejmě tato voda nesmí být osolená. Tím byste svým rostlinám moc nepomohli.

Možná budete překvapeni, ale výborné hnojivo je i voda z akvárií. Obsahuje všechny potřebné složky pro dobrý vývoj rostliny. Při výměně vody v akváriu stačí, když ji nalijete do lahví a později s ní polijete květiny. A jako poslední byste mohli vyzkoušet obyčejné pekárenské droždí. To totiž obsahuje mnoho minerálů, které jsou zapotřebí pro rostliny. Zlepšují kvalitu půdy a posilují růst. Stačí, když se smíchá 30 gramů kvasnic s 500 mililitry teplé vody. Po vychladnutí s ní stačí už jen podlévat rostliny.

Zdroj: https://www.urbangardengal.com/natural-fertilizers-houseplants/
Přidat na Seznam.cz