Hand Giving Fertilizer Philodendron Billietiae Plant Pot Plant Green Organic Farm Decoration

Rostliny nejvíce poděkují za to, co lidé běžně hází do popelnic nebo lijí do dřezu

Hnojení je často zanedbaný prvek při péči o rostliny. Avšak je jedním z nejpodstatnějších. Správnými hnojivy dodáte rostlině chybějící živiny, díky kterým budou růst rychleji a vypadat zdravěji. Přírodní hnojiva jsou lepší alternativa oproti těm umělým, protože obsahují látky, které rostlinám nijak neškodí.

Odpad z domácnosti

To, co byste v jiném případě považovali za odpad, můžete nyní využít jako hnojivo, za které se vám rostliny určitě odvděčí. Měli byste přestat vyhazovat skořápky z vajec, banánové slupky nebo kávovou sedlinu. Vaječné skořápky jsou například velmi bohaté na vápník, což je jeden z prvků, které rostliny velmi potřebují. Stačí, když dáte skořápky usušit, následně je rozdrtíte a posypete s nimi vrchní část substrátu. Pokud právě přesazujete rostliny, můžete skořápky zamíchat do celé zeminy.

Mohlo by vás zajímat:  Dárek, který potěší každého: rostlina v květináči udělá radost krásným vzhledem i praktickou stránkou
Zdroj obrázku: Freepik

Banánová slupka zase obsahuje spoustu draslíku a hořčíku, které mají dobrý vliv na vývoj rostliny. Můžete slupku nakrájet a zamíchat do hlíny nebo ji můžete přidat do odstáté vody, kterou máte určenou k zalévání rostlin. Kávové usazeniny výborně okysličují půdu, takže je vhodné je použít pro acidofilní rostliny, jako například orchideje, kapradiny a hortenzie. Po smíchání se substrátem dokonce zlepšují jeho strukturu.

Znovu využijte již jednou použitou vodu

Vyléváte vodu z uvařených brambor nebo jiné zeleniny? Tak teď už nebudete, protože tato voda může být skvělou alternativou přírodního hnojiva. Voda totiž obsahuje cenné mikroelementy a škrob. Ty velmi posilují a urychlují růst rostlin. Samozřejmě tato voda nesmí být osolená. Tím byste svým rostlinám moc nepomohli.

Mohlo by vás zajímat:  Zelené krásky plné jedu. Lidé pěstují rostliny a vůbec netuší, jak nebezpečné jsou

Možná budete překvapeni, ale výborné hnojivo je i voda z akvárií. Obsahuje všechny potřebné složky pro dobrý vývoj rostliny. Při výměně vody v akváriu stačí, když ji nalijete do lahví a později s ní polijete květiny. A jako poslední byste mohli vyzkoušet obyčejné pekárenské droždí. To totiž obsahuje mnoho minerálů, které jsou zapotřebí pro rostliny. Zlepšují kvalitu půdy a posilují růst. Stačí, když se smíchá 30 gramů kvasnic s 500 mililitry teplé vody. Po vychladnutí s ní stačí už jen podlévat rostliny.

Zdroj: https://www.urbangardengal.com/natural-fertilizers-houseplants/
Přidat na Seznam.cz