Nejčastějším mýtům okolo hubnutí lidé stále věří. Skutečně zhubnout se málokomu podaří

Každý, kdo někdy držel dietu, se považuje za odborníka právě na hubnutí. Možná máte vyzkoušených hned několik modelů, pravdou ale je, že ne všechny budou fungovat na všechny stejně. Objevit se pak může například jo-jo efekt, kdy naberete ještě více kilogramů, než jste shodili. Jaké mýty kolují o dietách a jak se vyhnout největším chybám?

Nepleťte si pojmy s dojmy, dejte na své tělo

Dieta by neměla být pouze několikatýdenní, ale změna stravovacích návyků by měla být dlouhodobá. Jinak se dostaví právě jo-jo efekt, který způsobí, že budete diety držet celý život, ale kilogramy mizet nebudou. Jaké dietní mýty jsou největší a jak se jim vyvarovat? Možná byste měli zapomenout na striktní pravidla a poslouchat své tělo. Máte chuť na pečivo? Kousek si dejte, společně se zdravými tuky a zeleninou. Pokud si budete něco odepírat, o to větší na to budete mít chuť.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen Italové, ale i Češi milují bazalku. Sníme jí více než typického českého koření

I při dietě si tak můžete dát kousek sladkého. Dbejte hlavně na to, aby ve vašem jídelníčku byly všechny potřebné vitaminy a látky, které tělo potřebuje. Nemusíte se omezovat pouze na okurky nebo rajčata, protože to tak dělá každý a většině chutnají. Každý jsme jedinečný a na každého může kombinace zeleniny působit jinak. Další mýtus se týká vody a hydratace. Všichni kolem vás něco pijí – čaj, kávu, vodu, ovocné šťávy. Aby se naše buňky hydratovaly, potřebují zásaditou vodu. Proto ji mějte pokaždé u sebe.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si i maso, které tělu dodá bílkoviny

Látka, která je běžnou součástí potravin, se nazývá aspartam. Bohužel je to složka, která může způsobit rakovinu, ale pouze v případě, že jí sníte velké množství. Proto si dejte pozor, abyste denní dávku nepřekročili – ta činí 40 mg/kg hmotnosti na den. Vybírejte si produkty, které ho neobsahují, abyste nemuseli počítat, kolik jste ho do těla už dostali.

Mohlo by vás zajímat:  Nejoblíbenější zeleninu můžeme jíst bez výčitek. Mrkev podpoří hubnutí a doplní důležité živiny

A pamatujte, že jestli budete jíst málo, neznamená to, že budete hubnout! Pravidelnou konzumací potravin doplníte tělu nejen živiny, ale také bude vědět, že dostane najíst. Nebude tak mít potřebu si ukládat zásoby na horší časy. Nebojte se dát si i maso, ale pouze kvalitní a nejlépe libové. Zelenina, ovoce, oříšky nebo mléčné výrobky by měly být součástí jídelníčku každého z nás.

Zdroj: https://www.bhf.org.uk/informationsupport/support/healthy-living/healthy-eating/dieting-myths
Přidat na Seznam.cz