Nephrolepis Exaltata Boston Fern Green Lady Nice Modern Space Home Interior Home Gardengreen

Tři jedinečné rostliny, které pročistí domácí vzduch a napomohou lepšímu spánku

Tušili jste, že díky rostlinám ve svém bytě se budete moci lépe nadechnout i lépe spát? Vědci potvrzují, že rostliny čistí vzduch a snižují riziko řady onemocnění, například faryngitidy, chronické bronchitidy, astmatu, rakoviny a migrén.

Křídlatka vás zbaví acetonu

Jaké rostliny v květináčích vám pomohou? Vsaďte na křídlatku, která účinně absorbuje škodlivé látky jako aceton, benzen, formaldehyd nebo xylen. Uvolňuje hodně vlhkosti a působí jako přirozený zvlhčovač vzduchu. Není náročná na podmínky. Preferuje kryté, polostinné nebo světlé stanoviště. Nemá ráda průvan, když bude kvést, nechte ji ve stínu. Optimální teplota je v létě při květu kolem 20 ºC (maximálně 27 ºC při častém kropení) a v zimě kolem 17 ºC. Zalévejte ji alespoň dvakrát týdně. V zimě zálivku omezujte. Křídlatka má ráda vysokou vzdušnou vlhkost. V létě během květu rostlinu každé 2–4 týdny přihnojujte tekutým vícesložkovým hnojivem. V zimě nepotřebuje hnojit.

Mohlo by vás zajímat:  Krabičku zápalek se vyplatí mít stále po ruce. Rostliny ochrání před škůdci i nemocemi
Zdroj obrázku: Freepik

Břečťan zalévejte s mírou

Skvělou čističkou vzduchu je břečťan. Velmi rychle proroste v zelenou stěnu a nemá přehnané požadavky na pěstování. Navíc blahodárně působí na zdraví, neutralizuje škodlivé látky jako benzen a xylen. Jaké má požadavky na pěstování? Není náročný. Nezalévejte ho příliš často, mohlo by to způsobit zahnívání kořínků a poté i uhynutí celé rostliny. Největší zálivku potřebuje břečťan v létě.

Poradí si s formaldehydem

Kapradina dokonale filtruje vzduch a neutralizuje škodlivé látky, jako například formaldehyd. Nejlépe roste ve světlých místnostech. Kropte ji každý den odstátou vodou nejlépe pokojové teploty (19–25 ºC) s nízkým nebo nulovým množstvím vápníku. Nemá ráda časté přesazování, proto ji přesuňte do většího květináče jedině tehdy, když už budou její kořeny potřebovat více místa.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/wellbeing/a668/houseplants-to-purify-house-air/
Přidat na Seznam.cz