Dipper Honey Jar With Fresh Linden Blossom Wooden Table Closeup

Lipový květ posiluje zdraví po celý rok. Zklidní nervy a zažene nejen nachlazení

V teplých měsících snadno narazíte na lipové květy, které si můžete nasbírat, nasušit a připravit je na zimu, kdy je budete používat například na vaření čaje. Jestli si z nich chcete vyrobit také další přípravky, směle do jejich sběru, protože jsou velmi oblíbenou bylinkou. V našich končinách navíc najdete dva druhy lipového květu – malolistý a širokolistý.

Lipové květy jsou plné látek, které prospívají našemu tělu

Lipové květy musíte sbírat jen za suchého počasí. Tento strom snadno absorbuje škodlivé látky, takže se vyhýbejte místům, kde často jezdí auta. Nesbírejte květy na místech, kde jsou stromy u silnice. Květy pak dejte do tenké vrstvy a sušte na dobře větraném místě nebo je dejte do sušičky ovoce. Po usušení je můžete vložit do papírových sáčků a dobře skladovat.

Mohlo by vás zajímat:  Koření pro hubnutí i zdravé tělo. Nebojte se sáhnout ani po exotických druzích

Pokud budete trpět horečkou, angínou nebo jinými nemocemi, lipové květy budete mít snadno po ruce. Díky tomu, jaké látky obsahují, váš zbaví prvních příznaků a léčba bude mnohem rychlejší. Pokud budete mít možnost, můžete si doma udělat také lipový med, který díky svým vlastnostem pomůže vašemu tělu bojovat s toxickými látkami.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky lipovým květům budete celý rok zdraví

Lipový čaj je dobrý také na pocuchané nervy. Uvolní napětí a zbaví stresu. Je to díky obsaženým esenciálním olejům. Přinese úlevu při zažívacích potížích a nevolnosti. Díky konzumaci lipového čaje pak snížíte také napětí a lépe budete trávit. Lipový květ je vhodný také pro nespavce. Díky němu budete lépe usínat. Snižuje krevní tlak a riziko rakoviny.

Mohlo by vás zajímat:  Jaro láká ke sběru kouzelných bylinek. Kopřiva se postará o krásu, zdraví i očistu těla

Lipové nálevy si můžete vyrobit i sami, protože je to velmi jednoduché. Lipové květy lze také zamrazit, stejně jako ostatní bylinky. Lipový med je velmi oblíbeným doplňkem, který pomůže při problémech s oběhovým systémem. Stačí si dát lipový med každé ráno a během několika dní pocítíte na těle rozdíl.

Zdroj: https://plantura.garden/uk/trees-shrubs/linden-tree/linden-tree-flowers-and-leaves
Přidat na Seznam.cz