Blooming Spring Flowers Large Beautiful White Balls Blooming Viburnum Opulus Roseum Boule De Neige White Guelder Rose Viburnum Opulus Sterilis Snowball Bush European Snowball Is Shrub

Rostliny, které ozdobí zahradu krásnými květy i během zimy

Barvy na podzim nebo v zimě na zahradě? S posledními letními dny se většina zahradníků loučí s milovanými květy. Zahradu čeká zimní spánek, který v našich končinách trvá několik měsíců. Tak tomu ale letos být vůbec nemusí. Existují rostliny, kterým vyhovuje chladnější počasí, k tomu rozehrají symfonii barev ve venkovním prostranství. Jaké vegetaci vyhovuje mrazivé počasí a kvete i v zimě?

Čemeřice bílá (Helleborus niger)

Záplava bílých květů už v prosinci nebo hned po Silvestru? V případě čemeřic klidně, protože vykvétají koncem listopadu, v průběhu teplejšího prosince i ledna. V mrazivých zimách bývají čemeřice prvními medonosnými rostlinami v brzkých jarních dnech. Čemeřice kvetou bíle, růžově, žlutě i červeně. Nesnesou průvan a přímé sluneční paprsky, také přesazování. Tento druh rostlin se hodí též do interiéru, ale jen do místností bez zapnutého ústředního topení.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte svou zahradu na příští jaro a vysaďte si květiny, které pokvetou již v květnu
flowering-christmas-rose-snow-helleborus-niger-hybrid
Zdroj obrázku: Freepik

Jasmín nahokvětý (Jasminum nudiflorum)

Dalším oblíbencem zimních zahrad je jasmín, který kvete od října po celou zimu. Odolává teplotám až do mínus 15 stupňů Celsia a daří se mu na slunci. Opětovně ale nesnáší vítr a průvan, proto se hodí umístění u zdi nebo u plotu. Kvete krásnými žlutými kvítky a nepotěší jen hrou barev, ale také přenádhernou vůní. Keř dorůstá do výšky až tří metrů a jeho pěstování je snadné, dokonce jej neohrožují ani škůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Živý plot vytvoří krásnou dekoraci i soukromí zároveň. Vysaďte si ho přesně dle vašich představ

Kalina obecná (Viburnum opulus)

Rovněž tento keř ozdobí zimní zahradu, protože kalina vykvétá v období od prosince do března bílými či světle růžovými kvítky. Omamně voní, což přitahuje v teplých zimách probouzející se hmyz. Větvičky se mohou uříznout do vázy jako živá dekorace. Má ráda umístění do závětří, ke zdi, kam dopadají sluneční paprsky. Za sousedku snese čemeřici, se kterou se vhodně doplňuje, obdobně jako s vilíny, které taktéž kvetou od prosince do března a uchvacují svými červenými, žlutými či oranžovými květy.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/gardening/g2854/plants-that-bloom-in-winter/
Přidat na Seznam.cz