Metal Rake Pile Autumn Leaves Garden

Úklid spadaného listí usnadní správné vybavení a vhodné počasí

Opadané listy mohou vypadat nevábně a zaneprázdněním zahradníka je často považováno za nepříjemnou povinnost. Nicméně, odstraňování těchto listů je klíčovým prvkem správy zahrady. Když se listy hromadí na trávníku nebo kolem rostlin, mohou vytvořit ideální prostředí pro choroby a škůdce. Pravidelné odstraňování opadaných listů pomáhá udržet zahradu zdravou a uklizenou.

Zapněte sekačku na trávu

Nejjednodušším způsobem, jak se zbavit listů na zahradě, je pomocí sekačky. Navíc zároveň také zkrátíte trávník, co je velmi důležité i během podzimních měsíců. Neváhejte proto a pusťte se do sečení své zahrady. Bude nejen mnohem krásnější, ale také mnohem zdravější. Sami uvidíte velkou změnu a nebudete se muset vůbec namáhat, aby zahrada vypadala nádherně.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní dekorace je vhodné vybírat s ohledem na materiál. Vydrží pak déle v dobrém stavu

Zvolte správné nástroje

Nejen sekačka, ale také další nástroje vám mohou hodně pomoci. Kvalitní hrábě jsou naprostým základem. Velmi užitečný je také kompost, na který odnesete shrabané listí. Použít je ale můžete také na záhony jako hnojivo nebo mulč. Na určitá místa se vám budou hodit také menší hrabičky. Na velké zahradě vám pomůže také foukač nebo vysavač na listí.

autumn-natural-background-yellow-leaves-background
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte vítr ve svůj prospěch

Vysavač na listí nestojí příliš mnoho a může vám hodně usnadnit péči o zahradu. Investujte do tohoto pomocníka a vaše podzimy budou ihned jednodušší a práce na zahradě rychlejší. Velkou výhodou je fakt, že nebudete muset hrabat listí a namáhat svá záda. Podobně funguje i foukač na listí, se kterým dostanete listí na vhodné místo, kde bude velmi jednoduché ho odstranit.

Mohlo by vás zajímat:  Jednodenní banánová dieta pročistí organismus a zažene špatnou náladu. Není ovšem banán jako banán

Nehrabejte mokré listí

Chcete si usnadnit práci? Zvolte na práci suchý den. Mokré listí je mnohem náročnější na hrabání. Nebude vám s ním správně fungovat ani vysavač listí a strašně se nadřete. Na zahradě je důležité si práci usnadnit, a proto tento snadný tip nepodceňujte. Začleňte tyto tipy a triky do své běžné rutiny na podzimní zahradě. Všechno vám půjde mnohem lépe a vaše zahrada bude vypadat skvěle!

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/yard/leaf-raking-tips/
Přidat na Seznam.cz