Spring Planting Seeds Seed Fingers

Jaro je za dveřmi. Už nyní ale můžeme vysadit první květiny

Jestli se těšíte na jaro a chcete již zasadit některé rostliny, nic vám v tom nebrání. V únoru se můžete postarat o to, aby na jaře byla vaše zahrada připravená a krásná. Které rostliny se vyplatí vysadit v zimních měsících? U některých zjistíte, že je to dokonce nutné, protože jinak do jara nebo léta nestihnou vyrůst a následně vykvést.

V únoru seženete semena rostlin za méně peněz

Pokud začnete s vysazováním některých květin již v únoru, ušetříte peníze například za semena, protože bývají levnější. Budete ale potřebovat více času, protože vypěstování takových rostlin bude trochu náročnější proces. Rostlinám je nutné zajistit dostatek světla, kterého je přes zimu obecně málo, budou také potřebovat pravidelnou zálivku. V únoru se pak vyplatí vysévat jednoleté rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Trendy v zahradničení se stále mění, jak být na letošní rok připraven a co bude hitem

U některých druhů se pak první květy mohou objevit až 4 měsíce po výsevu, takže pokud si chcete užít krásu květin přes léto, není na co čekat. Počet druhů, které si můžete vysadit už nyní, není velký, dávejte si ale pozor, abyste výsev zase neuspěchali. Sazenice pak mohou být křehké a při přesunutí do půdy pak nevyrostou. Dbejte na to, aby rostliny nebyly nemocné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jiřinky, begónie nebo čemeřice jsou ideální volbou

Mezi jednoletky patří například jiřinky, které se vysévají s končící zimou. Nejdříve si ale přečtěte, jak máte postupovat. Optimální teplota pro samotný výsev je u jiřinek 18–22 stupňů. Jiřinky pak vyraší již po 14 dnech. Rozhodně se vyplatí jim dopřát kvalitní kompost, bude také záležet na vlhkosti a substrátu. Begónie jsou pak malé rostliny, které kvetou od léta do podzimu. V zimě je můžete mít ve sklenících nebo v truhlících na parapetu.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné krásky. Některé běžné a oblíbené květiny v sobě skrývají jed

Čemeřice je rostlinka, která kvete po celý rok, a proto je velmi oblíbenou květinou zahrádkářů. Je dokonce mrazuvzdorná a v některých případech kvete i v zimě. Existuje hned několik odrůd, které se budou lišit barvou květů nebo dobou kvetení. Můžete ji vysadit během zimních měsíců, navíc je tato rostlina trvalka.

ZdroJ: https://www.costafarms.com/get-growing/news/10-things-to-do-in-your-garden-in-february, https://www.gardenersworld.com/plants/what-to-plant-in-february/
Přidat na Seznam.cz