Root Houseplant Spathiphyllum Before Repotting White Background

Většina zbytečně utrácí za umělá hnojiva. Toulcovku potěší něco mnohem levnějšího

Toulcovka neboli lopatkovec je jedna z nejoblíbenějších interiérových květin. Má zpravidla velké, pevné a lesklé listy a s trochou snahy vykvete bílými květy se žlutým středem. Rostlina ale nemá pouze dekorativní charakter, zlepšuje také kvalitu vzduchu odfiltrováním jedovatých látek. Klíčem k úspěšnému pěstování je pravidelné hnojení.

Využijte slupky od banánů

Toulcovka může kvést nepřetržitě po celý rok, pokud má vhodné podmínky, které není vůbec těžké splnit. Někdy stačí postavit ji na světlé, nepříliš slunné místo, pravidelně ji rosit a často zalévat. Kvetení můžete podpořit vícesložkovými nebo univerzálními hnojivy, která jsou dostupná v zahradnictvích. Nic vám ale nebrání v tom, vyrobit si vlastní hnojivo pro toulcovku z produktů, které máte po ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné pro člověka, nesnesitelné pro komáry. Tyto rostliny otravný hmyz zaručeně odpudí

O tom, že banány by měly mít místo v našem každodenním jídelníčku, není pochyb. Poté, co zkonzumujeme nebo zpracujeme sladkou dužinu, můžeme využít i slupky. Lze z nich snadno vyrobit účinné hnojivo. Stejně jako samotné ovoce jsou slupky zdrojem draslíku, který podporuje kvetení. Slupky nakrájejte na menší kousky, vložte do litrové zavařovací sklenice a zalijte převařenou vodou. Nádobu pevně uzavřete a počkejte 24 hodin. Poté tento přípravek používejte ke hnojení jednou měsíčně.

Zdroj obrázku: Freepik

Škůdce zničí česnek

Pokud toulcovku napadnou škůdci, musíme jednat okamžitě. Pomůže česnekové hnojivo. Vezměte jednu paličku česneku, oloupejte ji a zalijte litrem převařené vody. Nechte směs přikrytou alespoň 12 hodin odstát. Rostlinu můžete směsí zalévat i rosit podle potřeby. Využít můžete také vodu, která zbyde po vaření zeleniny, nesmí ale obsahovat žádnou sůl.

Mohlo by vás zajímat:  Úchvatné orchideje se mohou stát ozdobou každého interiéru. Stačí se inspirovat jejich domovinou

Mnoho pěstitelů doporučuje jako hnojivo kávovou nebo čajovou sedlinu. Toto hnojivo není vhodné pro rostliny, které mají rády zásaditou půdu, jelikož ale toulcovky upřednostňují půdu kyselou, čas od času není na škodu je jednou za pár měsíců přihnojit studeným kávovým nebo čajovým nálevem zředěným vodou.

Zdroj: https://www.gardenguides.com/13427615-homemade-fertilizer-for-peace-lilies.html
Přidat na Seznam.cz