Image Redhead Pleased Young Lady Lingerie Indoors Home Hotel Posing Near Green Leaf Plant Dressed White Shirt

Rostliny do interiéru vnesou samá pozitiva. Některé dokonce nahradí drahé čističky vzduchu

Pěstování pokojových květin se stává čím dál častějším koníčkem hlavně žen, ale věnují se mu také muži. Je to ideální způsob relaxace, květiny ale neslouží pouze k dekoraci. Pomohou totiž vyčistit vzduch v domácnosti od různých škodlivých látek, které pak ovlivňují nejen naše zdraví, ale také kvalitu spánku. Jaké rostliny si můžete pořídit na čištění ovzduší?

Rostliny mohou pomoci vyčistit vzduch

Jestli nevíte, jaké rostliny si domů pořídit, můžete se řídit seznamem, který přinášíme. První rostlinou jsou kapradiny. Ty potřebují hlavně dostatek vláhy a hodí se skoro do každé domácnosti. Snadno se aklimatizují, a pokud kapradinám dáte správnou péči, opravdu pomohou vyčistit vzduch. Můžete je dokonce hnojit kávovou sedlinou, péče o ně vás tak nebude nic stát.

Mohlo by vás zajímat:  Fíkus benjamin je náladová pokojovka, která se ale může stát skutečnou ozdobou interiéru

Kapradiny potřebují hlavně dostatek světla, můžete je také kropit. Další rostlinou je aloe vera, která je nejen skvělou dekorací, ale může výrazně pomoci při některých obtížích se spáleninami nebo štípanci. Gel z aloe je totiž plný léčivých látek, které můžete při podráždění pokožky použít. Tato rostlina je velmi nenáročná na pěstování, je vhodná i pro začátečníky. Vzduch zbaví nebezpečných látek, které bychom jinak dýchali.

Zdroj obrázku: Freepik

Dracéna se hodí do větších místností

Další vhodnou rostlinou je břečťan, který není náročný na pěstování. Pomůže zbavit vzduch toxických látek a dalších sloučenin, které brání například dobrému spánku. Můžete si ho dát do ložnice nebo obývacího pokoje, může se hodit také do koupelny, protože mu nevadí vysoká vlhkost a tmavší prostředí. Bohužel se jedná o jedovatou rostlinu, proto ho dejte z dosahu nejen dětí, ale také zvířat.

Mohlo by vás zajímat:  Včely mají hlad a umírají, každý jim může pomoci výsadbou správných rostlin

Dracéna se také velmi snadno pěstuje, ale bude potřebovat více místa. Poradí s i s benzenem, xylenem a dalšími látkami, které se běžně vyskytují v ovzduší. Tam se mohou dostat například z cigaretového kouře nebo smogu. Velikost rostliny musí být přizpůsobena prostoru místnosti, proto se hodí do větších interiérů.

Zdroj: https://www.hgtv.com/design/remodel/interior-remodel/10-best-plants-for-cleaning-indoor-air-pictures
Přidat na Seznam.cz