Arrangement Colorful Fresh Assorted Tomatoes Concrete Surface

Rajčata si snadno vypěstujeme sami. Na výběr máme z mnoha oblíbených druhů

Pěstování rajčat zvládnou i začátečníci. Odrůdy rajčat nabízejí širokou škálu chutí, tvarů a barev. Cherry rajčata pro své snadné pěstování a chuťovou rozmanitost, San Marzano pro dokonalé omáčky, Brandywine pro tradiční chuť a Indigo Rose pro neotřelé barvy a zdravotní výhody. Při výběru odrůd zvažte nejen chuťové preference, ale i podmínky vaší zahrady a osobní preference v kuchyni.

Cherry rajčata – Pro bohatý úrodu a chuťovou rozmanitost

Mezi nejplodnější a zároveň oblíbené odrůdy patří cherry rajčata. Tyto malé, sladké plody jsou známé svou výraznou chutí a odporem vůči nemocem. Cherry rajčata rostou v hroznech a nabízejí různorodé barvy a tvary. Odrůdy jako „Sweet 100“ nebo „Sun Gold“ jsou výbornou volbou pro ty, kteří chtějí pestrou paletu chutí a snadnou péči o rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Malé kuličky hrášku se v kuchyni neztratí. Lahodná chuť není jediné, čím pokrmy obohatí

San Marzano – Král rajčat pro omáčky

Pro milovníky italské kuchyně je San Marzano považováno za krále rajčat. Tyto dlouhé a úzké plody mají silnou dužinu, minimální množství semen a bohatou, sladkou chuť. San Marzano je ideální pro přípravu rajčatových omáček a sušených rajčat. Odrůdy jako „San Marzano Redorta“ nebo „Vesuvius“ jsou ceněné pro svou kvalitu a výjimečnou chuť.

Fresh Organic Various Tomatoes
Zdroj obrázku: Freepik

Brandywine – Pro milovníky tradičních a aromatických rajčat

Odrůda Brandywine patří mezi staré a tradiční odrůdy rajčat s bohatou historií. Tato odrůda nabízí velká, masitá rajčata s vynikající chutí a silnou aromatickou přítomností. Brandywine rajčata jsou oblíbená pro svou jedinečnou chuť a vysokou kvalitu. Pěstitelé si mohou vybírat mezi různými podtypy, jako je „Pink Brandywine“ nebo „Yellow Brandywine“.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata podporují hubnutí, tělu dodají důležité vitamíny

Indigo Rose – Pro neotřelé barvy a antioxidanty

Pro ty, kteří hledají neotřelé barvy a zdravotní výhody, je odrůda Indigo Rose skvělou volbou. Tyto rajčata mají temně fialovou až černou barvu, což z nich dělá vynikající vizuální doplněk jídelníčku. Indigo Rose rajčata jsou bohatá na antioxidanty, což přidává do stravy další nutriční hodnotu. Při výběru odrůd se zaměřte na „Indigo Rose“, aby vaše zahrada získala nejen zajímavý vzhled, ale i zdravé plody.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/types-of-tomatoes
Přidat na Seznam.cz