Freeze Garden Herb Photo

Po mrazech potřebuje zahrada revizi a nápravu. Bez péče se neobejdou rostliny ani trávník

Zkontrolovat zahradu po krutých mrazech je klíčovým krokem k zachování zdraví a krásy vaší zahrady. Pravidelná péče a případné opravy mohou minimalizovat negativní dopady mrazů a zajistit, že vaše rostliny budou v dobré kondici i po náročném zimním období. Jestli chcete mít krásnou a zdravou zahradu, musíte ji pravidelně udržovat, a to i během chladných měsíců.

Poškozené rostliny

Po období mrazů je důležité pečlivě zkontrolovat vaši zahradu. Prohlédněte si rostliny a hledejte příznaky poškození mrazem. Zaměřte se na listy, které mohou být hnědé nebo černé. Citlivě zkuste ohnout větve stromů a keřů, abyste zjistili, zda nejsou křehké a pružné. Tímto způsobem identifikujete rostliny, které mohly být poškozeny a vyžadují péči.

Mohlo by vás zajímat:  Objevte tajnou superschopnost brambor: Díky této zelenině bude celá domácnost zářit čistotou

Ochrana citlivých rostlin

Pro citlivější rostliny, jako jsou růže nebo exotické druhy, je dobré přijmout opatření k ochraně před mrazy. Pokud očekáváte nízké teploty, přikryjte tyto rostliny netkanými textiliemi nebo speciálními pokrývkami na ochranu proti mrazu. To jim poskytne izolaci a minimalizuje riziko poškození. Pokud máte kontejnery s rostlinami, umístěte je do chráněného prostoru nebo přikryjte slámou, aby se zvýšila jejich izolace.

Winter Frosty Morning Rosehip Leaves Covered With Ice
Zdroj obrázku: Freepik

Ověření stavu trávníku

Trávník může být také citlivý na mrazy, a proto je důležité provést jeho pečlivou kontrolu. Sledujte, zda není trávník pokrytý vrstvou ledu nebo sněhu, což může způsobit poškození trávníku. Jestliže vidíte oblasti, kde tráva je žlutá nebo má známky poškození, mohlo by to být výsledek mrazu. Následná péče, jako je včasný jarní kosení a aplikace hnojiva, může pomoci trávníku se zotavit.

Mohlo by vás zajímat:  Při sebemenších obtížích zamíříme do lékárny. Příroda nám přitom nabízí přirozenější řešení

Příprava na příští mrazy

Po kontrole po mrazech přijměte opatření k přípravě na příští chladné období. Může to zahrnovat mulčování okolo rostlin, aby se udržovala teplota půdy, nebo instalaci ochranných struktur, jako jsou plachty a speciální kryty na rostliny. Tím se minimalizuje riziko budoucích škod a chrání se rostliny před extrémními teplotami.

Zdroj: https://www.avasflowers.net/guide-to-getting-your-garden-ready-after-winter
Přidat na Seznam.cz