Proč zalévat rostliny vodou po vařených vejcích
Šetřit s vodou je v dnešní době velmi potřeba. Patří sem i takové plýtvání jako je okamžité vylití vody po uvaření vajíček natvrdo. Dá se totiž využít jinak. Konkrétně výborně poslouží pro zalití pokojových květin. Počkejte tak několik minut než dostatečně vychladne a pak hurá na zalévání. V čem je voda po vařených vejcích speciální a proč se vyplatí jí používat? To se dozvíte v článku.
Doplnění vápníku do půdy
Během vaření se z vaječné skořápky uvolňuje určité množství vápníku. To dále slouží pro výživu rostlin. V půdě jde o velmi důležitý prvek, kdy jeho dostatečný obsah v přijatelné podobě pomáhá zlepšovat i příjem jiných živin, čímž zajistíte rostlině vyvážený a zdravý růst po všech stránkách. Přidávání vápníku do půdy pomáhá udržovat i vhodné pH, aby nedocházelo k nežádoucímu vychýlení směrem k příliš kyselým hodnotám.
Jak rostliny zalévat vodou z vařených vajec?
Postup je velmi jednoduchý. Jakmile se vejce dovaří, opatrně je vyjměte a vodu nechte vychladnout. Následně využijte takové množství, jakým běžně zalíváte rostliny. A co dělat ve chvíli, kdy jste rostliny zalili zrovna před vařením vajec? V takovém případě vodu vylijte do kompostu, kde bude také skvěle fungovat a podpoří správnou půdní činnost.
Podobně užitečné jsou i vaječné skořápky
Praktické využití najdete i pro oloupané skořápky po vařených vejcích. Využijete je například pro následující účely:
- Ochranu rostlin před slimáky
- Do kompostu pro doplnění vápníku
- V rozdrcené podobě mohou pomoci s denním příjmem vápníku u lidí
- Hodí se jako doplněk k výživě slepic
Vajíčka mají zkrátka mnoho využití. A když víte jak na to, nevytvoříte ani žádný zbytečný odpad a vše využijete na maximum. S pomocí těchto praktických rad a tipů se ještě více přiblížíte k ekologické domácnosti, která žije v souladu s životním prostředím.