Ant 564617 1920

3 jednoduché triky, jak se zbavit mravenců

Objevují se hlavně na jaře a často se z nich mohou stát nájemníci až na několik měsíců. Mravenci velmi rádi navštěvují lidská obydlí, protože zde většinou najdou dostatek potravy. Patří však mezi nevítané a hlavně velmi vlezlé návštěvníky, kteří bez problémů proniknou do skříněk a vrhnou se na vše položené na kuchyňské lince i jídelním stole. Přečtěte si o 3 tricích, jak se mravenců zbavit rychle a levně.

Proč lezou mravenci do domu?

S odstraněním a odpuzením mravenců může pomoci i pochopení důvodů, proč nás vůbec navštěvují.

  • Snadno dostupná potrava
  • Pochoutky v podobě sladkých potravin bohatých na cukry
  • Příjemné klima bez velkých výkyvů teplot
  • Minimum predátorů
Mohlo by vás zajímat:  Rostlinná strava je strava budoucnosti. Při vyváženém jídelníčku napomáhá celkovému zdraví
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nakreslete hranice z křídy

Zní to možná až neuvěřitelně, ale skutečně to funguje. Pokud víte, jakými cestami mravenci přichází, vezměte křídu a jednoduše nakreslete hranice. Ze zatím jasně nevysvětlitelného důvodu mravenci tuto křídovou zábranu nebudou chtít překročit.

 Vůně, které mravenci nemohou vystát

Výbornou pomůckou jsou věci, které máme poměrně běžně v domácnosti. Jejich jasná vůně je mravencům tak nepříjemná, že se raději vzdají svého pobytu v našem domově a půjdou zpátky ven. Konkrétně použijte například citronovou šťávu nasáknutou do vatových tamponků. Podobně je mohou odradit oloupané stroužky česneku. Nepříjemná jim je také vůně kávy, takže použitou kávovou sedlinu můžete dát do míst, kde se často vyskytují. Uvidíte, že když jim připravíte několik podobných překvapení, už u vás nebudou chtít bydlet.

Mohlo by vás zajímat:  Březen je ideální čas pro výsev některých rostlin. Zkuste nové keře nebo stromy

Dětský pudr

Další tip je poměrně překvapující, ale přesto funguje. Jde o použití dětského pudru. Podobně jako u křídy nasypejte pudr na místa, kde se mravenci často pohybují a kudy chodí. Zajímavostí je i to, že dětský pudr skvěle funguje pro odpuzení mšic z pokojových rostlin. Určitě se tak hodí pořídit si jedno balení i v případě, kdy nemáte malé dítě.

Přidat na Seznam.cz