Grass 1050028 1920

Jednoduchý tip na odstranění plevele a mechu z vaší venkovní dlažby

Plevel v dlažebních kostkách dokáže nepříjemně potrápit mnoho majitelů zahrad. Nejenom že vaše terasa působí zanedbaným dojmem, ale částečně negativně ovlivňuje i vzhled vaší dlažby. Je také potřeba zmínit, že na mokré nebo mírně namrzlé trávě, která vyrůstá z vaší dlažby, může snadno dojít také k úrazu, a to především ve svažitém terénu.

Mechanické čištění bývá namáhavé

Kdo svoji dlažbu čistí ručně za pomoci háčku, škrabky a jiného náčiní mi dá jistě za pravdu, že jde o práci zdlouhavou a pro někoho i značně namáhavou. Kořínky trávy se často přetrhnou a plevel nebo mech v deštivých létech roste a roste. Od takovéhoto pletí často bolí záda a kolena.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se pavouků není nemožné. Příjemné vůně je vyženou nadobro pryč

Práci si můžete o něco ulehčit, když budete používat kartáč na spáry. Pro větší pohodlí bývá vybaven teleskopickou rukojetí, která se snadno přizpůsobí výšce postavy. Plevel bude sice i nadále odstraňován za použití mechanické síly, ale již se u práce nemusíte ohýbat.

Pro ty z vás, kteří by chtěli mít spáry a dlažbu čistou a zbavenou veškerého plevele, trav a mechu bez práce, je tady skvělý typ. Vaše terasa, příjezdová cesta a mnoho dalšího, bude čistá za pár minut.

Mohlo by vás zajímat:  Nejsou to vždy octomilky. Malý černý hmyz si rád smlsne na pokojových rostlinách, zakročte včas
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vyzkoušejte jednoduchý trik a plevel nebude mít žádnou šanci.

Co budete potřebovat?

  • Ocet – 3,5l
  • Sůl – 200 g
  • Čistící prostředek – 0.25l
  • Rozprašovací láhev – 1ks

Příprava:

Ocet, sůl a čistící přípravek smícháte ve vhodné nádobě. Sůl se musí dokonale rozpustit a nesmí zůstat usazená u dna, proto míchejte dostatečně dlouho.

Touto směsí naplníte láhev s rozprašovačem a aplikujete na plevel. Opakujte po 2-4 dnech, dokud plevel nezmizí.

Tip pro vás:

Stříkací láhev si můžete vyrobit za použití klasické plastové lahve. Do víčka uděláte ostrým předmětem otvor. Můžete prorazit jeden větší, nebo několik menších. K tomu vám poslouží jakýkoli předmět s ostrou špičkou a kladívko. Můžete použít i vrták nebo vývrtku. Potom lahev naplníte směsí, zavíčkujete a máte jednoduchou stříkací láhev.

Mohlo by vás zajímat:  Proti krtkovi lze v zahradě vysadit některé rostliny, odpudí ho i domácí mazlíčci

Tímto jednoduchým návodem nejen že vyčistíte dlažbu, ale koncentrát můžete použít všude tam, kde vám tráva a plevel překáží a narušují celkový vzhled. Může to být pod květináčem, truhlíkem, u základů domu apod. Nezapomínejte, že tento roztok nesmíte používat v bezprostřední blízkosti vašich rostlin, mohlo by dojít k jejich poškození.

Přidat na Seznam.cz