Egg 960622 1920

Proč zalévat rostliny vodou po vařených vejcích

Šetřit s vodou je v dnešní době velmi potřeba. Patří sem i takové plýtvání jako je okamžité vylití vody po uvaření vajíček natvrdo. Dá se totiž využít jinak. Konkrétně výborně poslouží pro zalití pokojových květin. Počkejte tak několik minut než dostatečně vychladne a pak hurá na zalévání. V čem je voda po vařených vejcích speciální a proč se vyplatí jí používat? To se dozvíte v článku.

Doplnění vápníku do půdy

Během vaření se z vaječné skořápky uvolňuje určité množství vápníku. To dále slouží pro výživu rostlin. V půdě jde o velmi důležitý prvek, kdy jeho dostatečný obsah v přijatelné podobě pomáhá zlepšovat i příjem jiných živin, čímž zajistíte rostlině vyvážený a zdravý růst po všech stránkách. Přidávání vápníku do půdy pomáhá udržovat i vhodné pH, aby nedocházelo k nežádoucímu vychýlení směrem k příliš kyselým hodnotám.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstujeme hlívu ústřičnou na slámě

Jak rostliny zalévat vodou z vařených vajec?

Postup je velmi jednoduchý. Jakmile se vejce dovaří, opatrně je vyjměte a vodu nechte vychladnout. Následně využijte takové množství, jakým běžně zalíváte rostliny. A co dělat ve chvíli, kdy jste rostliny zalili zrovna před vařením vajec? V takovém případě vodu vylijte do kompostu, kde bude také skvěle fungovat a podpoří správnou půdní činnost.

Podobně užitečné jsou i vaječné skořápky

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Praktické využití najdete i pro oloupané skořápky po vařených vejcích. Využijete je například pro následující účely:

  • Ochranu rostlin před slimáky
  • Do kompostu pro doplnění vápníku
  • V rozdrcené podobě mohou pomoci s denním příjmem vápníku u lidí
  • Hodí se jako doplněk k výživě slepic
Mohlo by vás zajímat:  Banánová slupka zakopaná do země podpoří růže v bohatém kvetení

Vajíčka mají zkrátka mnoho využití. A když víte jak na to, nevytvoříte ani žádný zbytečný odpad a vše využijete na maximum. S pomocí těchto praktických rad a tipů se ještě více přiblížíte k ekologické domácnosti, která žije v souladu s životním prostředím.

Přidat na Seznam.cz