Good Bacterial Flora Illustration Human Colon Vector

Probiotika udržují imunitu v rovnováze. Především na podzim nesmí chybět v jídelníčku

O imunitu je potřeba se starat celoročně, ale zvlášť v podzimních měsících, kdy je větší riziko, že chytneme chřipku nebo jiné onemocnění. Můžete například začít brát probiotika, která jsou velmi účinná. Kromě toho ale musíte do stravy zařadit zdravé potraviny a vynechat cukr, bílou mouku a další produkty, které tělu neprospívají.

O přátelské bakterie je dobré se starat, chrání nás

Přátelské bakterie se nacházejí ve střevech a brání houbám a virům, aby se dostaly do našeho těla. Proto je dobré těmto bakteriím pomáhat, aby mohly odvádět svou práci. Pro naši mikroflóru jsou právě probiotika velmi ceněná – můžete je najít v jogurtech a siláži. Obsahují také vysoké množství vitaminu C, který má na imunitu velký vliv.

Mohlo by vás zajímat:  V září čeká každého zahradníka několik důležitých úkolů
Zdroj obrázku: Freepik

Naložit si můžete nejen známé okurky nebo zelí, ale zkuste také cibuli, česnek, mrkev nebo brokolici. Za zkoušku stojí také červená řepa, která je naložená velmi oblíbená. Zeleninu stačí nakrájet, přidat česnek, zalít převařenou, osolenou a hlavně vychladlou vodou a na 3–4 dny odložit na temné místo. Takto naložená řepa je ohromnou studnicí vitaminů a minerálů, přitom stačí vypít sklenici šťávy denně.

Probiotika jsou vhodná také pro malé děti

Probiotika najdete jako přísadu v mnoha produktech, například umělá mléka pro děti jsou plná probiotik, aby malé kojence nebolelo bříško. Probiotika je vhodné užívat během antibiotické léčby a také po ní, aby se tělo srovnalo s vyléčenou nemocí. Vhodné jsou také během těhotenství nebo kojení.

Mohlo by vás zajímat:  Správná ochrana zahrady během zimy předejde poškození rostlin a jejich napadení škůdci
Zdroj obrázku: Freepik

Probiotika jsou skvělým prostředkem, jak snížit riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Je ale dobré vědět, kdy je správné je užívat. Pokud jich do těla dostanete až příliš, mohou tělu spíše uškodit. Trávicí potíže mohou vzniknout jako kombinace s jinými faktory, například stresem nebo alkoholem. Můžete je do těla dostat pomocí sirupu nebo kapslí, které běžně zakoupíte v lékárně.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/11-super-healthy-probiotic-foods
Přidat na Seznam.cz