Pickling Cucumbers Jar

Lák z okurek většina lidí lije rovnou do dřezu. Netuší, o jaké bohatství se tím připravují

Lák z nakládaných okurek je jedna z věcí, kterou většinou vylijeme a vůbec se nad tím nezamyslíme. To je velká chyba, protože nám může poskytnout mnoho cenných vitamínů a minerálů, stejně jako samotná zelenina. Podporuje činnost trávicího systému, imunitního systému a můžeme ho snadno využít proti ranní kocovině. S čím vším vám může pomoci?

Vliv okurkového láku na organismus

Tekutina z nakládaných okurek je připravena fermentací. Charakteristická je její kyselá chuť a intenzivní aroma. Mnoho lidí ji miluje a jiní nechápou, proč ji někdo pije. Důvodů je mnoho. Tato voda obsahuje vitamín A, který posiluje zrak. Najdeme v ní také železo, které je nezbytné pro tvorbu červených krvinek a je součástí hemoglobinu v krvi. Důvodů je ale mnohem více.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata se bez hnojení neobejdou. Dřevěný popel, droždí a jód rostliny vyživí a ochrání
Zdroj obrázku: Freepik

Tekutina, která udělá pro zdraví zázraky

Lák z nakládaných okurek je skvělým lékem na nachlazení, protože obsahuje hodně vitamínu C, který podporuje imunitu. Okurková voda obsahuje také mnoho probiotických bakterií, kterých se rozhodně nemusíte obávat. Právě naopak. Podpoří zdraví střev a pomohou vám ke správnému trávení.

Díky těmto bakteriím také podpoří činnost metabolismu, sníží trávicí problémy, pomůže vám s pálením žáhy a je úžasným lékem na kocovinu. Navíc úžasně hydratuje organismus, což vám při kocovině také hodně pomůže. Díky podpoře metabolismu pomocí přiměřeného množství láku z okurek můžete také zhubnout. Nebo alespoň podpořit svou snahu o štíhlý pas.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata potřebují chránit před plísněmi a hned několika druhy škůdců

Nápoj, který podpoří vaši krásu

Vitamín C a vitamíny skupiny B, které tekutina obsahuje, jsou velmi přínosné také pro zdraví pokožky, vlasů a nehtů. Pokožka bude pružnější a pevnější. Vlasy budou rychleji růst a prameny budou mnohem silnější a zdravější. Tento netradiční nápoj má jednoduše mnoho prospěšných vlastností, kvůli kterým byste ho měli vyzkoušet a alespoň jednou za čas po malých doušcích konzumovat.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/6-health-benefits-of-drinking-pickle-juice/
Přidat na Seznam.cz