Aloe Vera Plant

Pro zdraví i krásu: aloe vera je jedinečná rostlina, kterou doma ocení každá žena

Aloe vera je nejen dekorativní rostlina, její účinky můžete pocítit na vlastní kůži. Odstraní bolest po bodnutí komárem, ale je také skvělým hydratačním přípravkem, pokud máte suchou pokožku. A to všechno umí rostlina, která roste velmi rychle a někteří ji nazývají plevelem. Jak si užít účinky aloe vera?

V kosmetickém průmyslu se používají pouze dvě odrůdy

I když po celém světě existují stovky druhů aloe, v kosmetice se používají pouze dvě. Obsahují totiž spoustu živin, a to nejen vitaminy A, B, C, D nebo E. Vápník, hořčík, selen nebo draslík jsou také součástí této exotické rostliny, kterou všichni milujeme. Aloe je dále bohatá na enzymy a aminokyseliny. Proto je ideální surovinou k výrobě kosmetických přípravků.

Mohlo by vás zajímat:  Postřik z kravského mléka eliminuje mšice na zahradě i doma na parapetu

Aloe dokáže pokožku vyživit, vyhladit, také umí zklidnit záněty nebo odstraní nedokonalosti pleti. Z pokožky vyplaví toxiny, a tak krémy, ve kterých je aloe vera obsažená, dobře pokožku vyživí. Tuto rostlinu si zamiluje každá žena, která má s pletí problémy. V domácím použití se také neztratí. Můžete ji použít na jizvy, které chcete malinko zamaskovat. Hodí se také na podporu růstu vlasů.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si domácí gel z aloe vera

K výrobě domácího gelu budete potřebovat rostlinu, kterou máte doma alespoň tři roky. Obsahuje velmi cenné složky, které využijete při každodenní péči o pleť. Nejdříve si odřízněte několik listů, které jsou dlouhé alespoň 20 cm. Vyčistěte je od prachu a opláchněte pod vodou. Odstraňte boční hroty a každý list rozřízněte. Pomocí lžíce vydlabejte gel a ten můžete hned vetřít do suché nebo podrážděné pokožky. Přebytečný gel můžete uschovat v ledničce.

Mohlo by vás zajímat:  Octomilky se nechají chytit do pasti připravené z octa

Můžete si ho také zamrazit, použijte formy na led. Ty pak vložte do sáčku a do mrazáku. Budete tak mít kousek gelu ihned při ruce. Pokud vám na slunci v létě zčervená kůže a zároveň vás štípe, použijte zmrzlé kousky aloe vera. Můžete také nanést pastu z gelu, která by měla pomoci. Za několik dní budete mít po problému.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/supplement-guide-aloe-vera
Přidat na Seznam.cz