Diet Concept With Sport Woman Healthy Food

Začít žít zdravě může každý. Bez trpělivosti a pevné vůle to ale nepůjde

Zdravější život se může jevit jako jednoduchý, ale není tomu tak. Ze všech stran na náš číhají různé tipy na lepší stravování, zdravý pohyb a tak dále. Jak být štíhlejší, jak pít více vody, jak do svého jídelníčku zařadit správné potraviny. Na všechno se ale musí jít pomalu, protože pokud to uspíšíte, můžete si spíše ublížit.

Nespadněte do pasti, které se říká dokonalost

Mnoho lidí touží po dokonalém těle, ale už nevidí, že je za tím spousta práce. Není to jen o tom, že přestanete pít alkohol nebo jíst sladkosti. Musíte své tělo dostat do režimu, na který si bude jen těžko zvykat. Pokud toužíte po štíhlejší postavě, nezískáte ji za měsíc nebo dva, ale je to dlouhodobý proces, který může trvat i několik let. Poté si už ale váhu snadno udržíte a můžete občas i zhřešit.

Mohlo by vás zajímat:  Balkonové rostliny potřebují dobře ochránit před mrazem

Lidský mozek ale v mnoha případech neuznává „ne“ jako odpověď. Zasekne se, a i když si řeknete, že od zítra nejíte těstoviny, bílé pečivo nebo sladkosti, nedokážete si tuto možnost odepřít – zvlášť pokud zakázané potraviny máte doma na očích. Proto není nic jednoduššího než si potraviny nekupovat domů. Nebudete na ně mít chuť a po několika dnech už budete mít jistotu, že je k životu nepotřebujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Budete potřebovat podporu od svých blízkých

Mnoho osob, kterým se podaří zhubnout, uvádí, že by to nešlo bez podpory nejen od rodiny, ale také přátel. Pokud máte doma partnera, který se může cpát vším možným, a nepřibere ani gram, může to být pro některé snaživce demotivující. I partner by měl mít na mysli, že svých chováním vám může akorát uškodit a vy se můžete přestat snažit.

Mohlo by vás zajímat:  Citronová šťáva podpoří naši imunitu, pročistí domov, a dokonce přinese dobrou náladu

Dávejte si dostatečné množství zeleniny, která je důležitá nejen kvůli množství vitaminů a minerálů, ale do těla dostanete také vlákninu, která je nezbytná pro správnou funkci střev. Nejdříve při redukci můžete pociťovat únavu, ale posléze si na nový režim snadno zvyknete a už si nebudete umět představit, že byste někdy jedli jinak.

Zdroj: https://www.orthoindy.com/guides/healthy-lifestyle
Přidat na Seznam.cz