Peppermint Leaf Basket

Máta je úžasná bylinka, kterou nemusíte pouze pít. Vyzkoušejte její účinky také v kosmetice

Máta je bylinka, kterou si můžete koupit nebo si ji doma vypěstovat. Není to nic náročného a budete ji mít vždy po ruce. Hodí se nejen do čaje nebo alkoholických drinků, ale můžete si z ní vyrobit také domácí kosmetiku, která bude bez chemie. Používat ji pak mohou i lidé s citlivější pletí.

Máta pomůže v boji proti nemocem

Mátu můžete použít při bolestech břicha i v boji proti nachlazení. Pomůže také proti bolesti hlavy nebo při revmatických bolestech. Hodí se jako součást kosmetiky, protože skvěle působí na suchou pokožku, ale také na mastné vlasy. Máta má samé výhody, které byste měli využít. Snadno si připravíte například osvěžující masky.

Mohlo by vás zajímat:  Jedna sklenice rajčatové šťávy denně podpoří zdraví jater, ledvin i srdce

Mátu můžete smíchat s jogurtem a medem – rozmačkejte dvě lžíce čerstvých listů máty a smíchejte se lžící medu a lžící bílého jogurtu. Zamíchejte, naneste na obličej a poté nechte 10–‍15 minut působit. Opláchněte masku vlažnou vodou a máte hotovo. Místo jogurtu můžete vyzkoušet také okurku. Smíchejte hrst lístků máty s plátky čerstvé okurky a přidejte lžíci medu. Naneste na obličej, nechte působit a poté opláchněte.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobit si můžete i balzám

Z máty si nemusíte vyrábět pouze masky na obličej nebo krémy, ale hravě s ní zvládnete také výrobu balzámu na suché rty. Ten se bude hodit především v zimě. Do malého hrnce dejte dvě lžíce kokosového oleje, přidejte kakaové máslo, obsah jedné kapsle vitaminu E a také 10 kapek mátového oleje. Zahřejte všechny přísady, dokud nevznikne celistvá hmota. Dejte do nádoby a poté uložte.

Mohlo by vás zajímat:  Velikáni mezi stromy: tyto dřeviny vynikají výškou nebo stářím

Zkuste také bomby do koupele, které budou bavit především děti. Ve větší misce smíchejte sklenici jedlé sody a 100 g kyseliny citronové. Přidejte 6 lžic olivového oleje a zamíchejte. Pořád míchejte a zároveň přidávejte mátový olej. Hmota by se měla lepit a to znamená, že je načase z ní vytvořit kouli. Můžete na výrobu použít kulovité formy. Nechte dvě hodiny tuhnout a poté koule vyndejte.

Zdroj: https://www.almanac.com/benefits-of-mint-plant
Přidat na Seznam.cz