Cat Caught Mouse Close Up

Kočky rády nosí domů úlovky. Většina majitelů reaguje špatně a ztrácí důvěru svého mazlíčka

Jestli máte doma kočku, kterou pouštíte ven, tak určitě víte, že si pravidelně domů nosí jako poklad myši, se kterými si navíc před vámi ještě hraje. Kolikrát ji kočka ani nezabije, ale slouží jako důkaz, že je kočka lovec, a od vás vyžaduje především pochvalu. Nejsou to jen myši, které kočky můžou donést – malí ptáčci, ještěrky nebo hadi jsou také častým úlovkem. Z jakého důvodu je kočka nosí až k vám domů?

Kočky očekávají pochvalu, ne křik

Pokud vám kočka k nohám přinesla mrtvou myš nebo ptáka, není na řadě na ni křičet. Potřebuje od vás slyšet, že je šikovná a že chrání vaše okolí. Zvýšením hlasu jen poškodíte vztah mezi vámi. I když není příjemné mít u nohou mrtvou nebo polomrtvou myš, kočka to bere jako hru a chce vás přizvat také. Kočky mají vyvinutý silný lovecký pud, který by se neměl potlačovat.

Mohlo by vás zajímat:  Instantní, nebo mletá: odborníci prokázali, která káva je zdravější a kdo by neměl pít vůbec žádnou

Vždyť i domácí kočky, které žijí pouze v bytě, potřebují pravidelný pohyb a dostatek hraček, aby se měly za čím honit. Pokud si s nimi nebudete hrát, najdou si zábavu samy – lezou po záclonách, vrtají se v odpadcích nebo si najdou jiné povyražení. Proto jim věnujte svůj čas a otužujte vztah mezi vámi. Loveckému pudu stejně nezabráníte.

Zdroj obrázku: Freepik

Co pro kočku znamenají myši?

Jak tedy můžete brát to, že vám kočka přinese domů mrtvou myš? Nekřičte, dbejte opatrnosti a hlavně kočce nic nevyčítejte. Kolikrát to asi nebude příjemný pohled, ale je nutné udržet si vážnou tvář. Agresivnímu chování kočky zabráníte pouze v případě, že na ni nebudete křičet nebo ji jinak trestat za toto chování. Většina lidí přinesenou myš považuje za dárek od kočky jako symbol oddanosti a lásky.

Mohlo by vás zajímat:  Z krajiny dlouhodobě mizí voda, řečiště potoků a řek jsou toho důkazem

Kočky ale většinou myši nebo ptáky nezabijí, ještě si s nimi před vámi budou hrát. Už mláďata se učí lovit malá zvířata a rozvíjejí svůj lovecký instinkt. Vstupem do místnosti, která může být zavřená, si zvířata zajistí, že jim kořist neuteče. Je to pro kočku mnohem lepší, protože nebude myslet na to, že má kořist šanci, a o to více si s ní bude moci pohrát.

Zdroj: https://wamiz.co.uk/cat/advice/16451/why-does-your-cat-bring-a-mouse-home-to-you-as-a-gift
Přidat na Seznam.cz