The Ants With Red Ban Sign. Stop Ants Sign

Pro mravence je domácnost lákavý zdroj dobrot. Vyžeňte je pryč jednou provždy

Pavouci, mouchy, mušky, ale i mravenci jsou nejčastějšími návštěvníky našich bytů či domů. Pokud se jich tu a tam objeví jen pár, zbavíme se jich. Jakmile se jich ale objeví zástupy, hovoříme o šílenství a s největší pravděpodobností budeme mít někde v domě mravenčí hnízda. Co dělat s mravenci, když se rozmnoží? Lze je nějak vyhnat?

Ocet je univerzálem pro celou domácnost

Ocet si oblíbily již naše babičky a maminky. Jedná se o produkt, který má antibakteriální a čisticí vlastnosti a dokonalé odpuzující schopnosti, především pro drobný hmyz. Místa, kde se potulují mravenci, natřete octem. Lihový ocet silně voní, takže jeho odér spolehlivě mravence zažene.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda najde využití také na zahradě. Je tajnou zbraní proti mšicím i nebezpečnému padlí
Zdroj obrázku: Freepik

Pepř se solí a skořicí

Zvláštní kombinace, viďte. Ale naštěstí není na váš talíř, ale pro mravence. Můžete smíchat všechny suroviny dohromady v poměru 1 : 1 : 1 nebo je můžete rozsypat tam, kde se mravenci vyskytují. Jedná se o kombinaci, která mravence zažene.

Čerstvé bylinky

Petržel a pepř, to jsou dvě suroviny, které mravenci opravdu nesnášejí, odpuzují je vůně těchto bylin. Ovšem to nejsou jediné bylinky, které nesnesou. Další volbou je oregano, bazalka, šalvěj a ostatní aromatické bylinky, které můžete vypěstovat doma.

Mohlo by vás zajímat:  Na pastičky zapomeňte. Zbavit domov myší jde i mnohem chytřeji
Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte jídlo před mravenci

Pokud nebudou mít mravenci co pojídat, rozhodně se odstěhují jinam. Doporučujeme vám každý den pořádně vysávat a hlavně potraviny, které nepatří do lednice, umístit do vzduchotěsných nádob, tam se jistě mravenci nedostanou. Pokud ani jeden způsob nezabere, sáhněte po chemických přípravcích. Jen si dejte pozor na malé děti či domácí mazlíčky, aby přípravek nepozřeli. Také není od věci bojovat proti mravencům preventivně. Jakmile se jich zbavíte, nepolevujte a ještě delší dobu používejte například bylinky nebo ocet či sůl. Tak budete mít jistotu, že se k vám nevrátí.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27245158/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz