Obarvene Ruce

Zelenina a ovoce někdy obarví ruce natolik, že mýdlo nestačí. Naštěstí existují účinnější prostředky

Pokud často krájíte ovoce nebo zeleninu, budete mít ruce samou nečistotu. Při krájení ovoce nebo zeleniny bychom měli používat ochranné rukavice, protože například červená řepa barví natolik, že se její barvy z kůže těžko zbavujeme. Poradíme tipy, jak tyto skvrny odstranit.

Klasické umytí rukou mnohdy nepomůže

Mechanické čištění rukou nemusí přinést výsledky, navíc si můžete poškodit nehtová lůžka a nehty budou trpět nedostatkem živin a mohou se lámat. Jestli se chcete zbavit skvrn na rukou, zaručeně bude fungovat citronová šťáva. Stačí jen několik kapek a vaše ruce budou krásně čisté.

Mohlo by vás zajímat:  Citron pro zdraví a krásu: dejte sbohem suché kůži, mastné pokožce a lupům
Zdroj obrázku: Freepik

Kyselinu citronovou je nutně trochu naředit s vodou a vyzkoušejte, jestli na tuto látku nebudete citlivější. Použít můžete také stonek rebarbory, z níž si připravte koupel. Díky ní umyjete místa na rukou, která se čistí obtížně. Do vody můžete přidat jablečný ocet nebo vymačkané zelí. Některé skvrny odstraníte pomocí peroxidu vodíku, ale po jeho použití nezapomeňte nanést trochu krému na ruce, který je zjemní a dodá jim vláčnost. Suché, poškozené ruce budou mnohem náchylnější k tomu, že se na ně přichytí nečistoty.

Mohlo by vás zajímat:  4 přírodní lektvary, které vyhrají boj nad nenasytnými škůdci. Ochrání rostliny doma i na zahradě

Na skvrny můžete použít směs octa a soli

Jestli nebudu fungovat předchozí metody, zkuste smíchat sůl a ocet a vyčistit si ruce. Rozhodně je lepší odstraňovat skvrny z oblečení než z pokožky těla. Na oblečení můžete použít žlučové mýdlo, které je v odstraňování skvrn přeborníkem. Na prádlo můžete použít také mléko, ať obyčejné, nebo kyselé. Oblečení do něj namočte na celý den a poté vyperte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mezi ovoce, které barví nejčastěji, patří borůvky nebo černý rybíz. Možná budete muset postup na čištění několikrát opakovat, než barvivo z ruky úplně zmizí. Proto stojí za to používat jednorázové ochranné rukavice, které pak sundáte a vyhodíte. Ušetříte s nimi mnoho času, na druhou stranu zvýšíte množství odpadů.

Zdroj: https://www.thriftyfun.com/Removing-Fruit-and-Vegetable-Stains-on-Skin.html
Přidat na Seznam.cz