Flower Pots With Beautiful Blooming Geranium Along Balcony Railing

Pro každý balkón existují ideální květiny

Balkón je oblíbeným místem mnoha z nás. Obzvlášť pokud se nám nepoštěstilo žít v domku se zahradou a místo toho bydlíme třeba na sídlišti. Právě balkón či terasa tak můžou představovat důležitý kousek přírody uprostřed města. Ne každá rostlina se ale do takových prostorů hodí. Právě proto vám přinášíme souhrn rostlin, které budou vaše zábradlí zdobit barevnými květy po celou sezónu. Každá z nich má navíc naprosto jiné požadavky a určitě si tak z nich tu pravou vyberete.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky a květiny dokážou odehnat mouchy i další hmyz. Tyto druhy se hodí nejen na balkon

Petúnie budou na pěstování méně náročné nežli muškáty

Petúnie jsou velmi oblíbené balkónové rostliny. Jediné, co opravdu vyžadují, je dostatek slunečního svitu. I v polostínu se jim ale může dařit. Stejně jako muškáty navíc existují v mnoha odrůdách a barvách a každý si tak přijde na své. Na rozdíl od muškátů nejsou navíc tak citlivé na okolní podmínky, což z nich dělá méně náročné rostliny.

Co se muškátů týče, zrovna tato rostlina je v našich krajinách velmi oblíbená. Je ale náročná jak na umístění, tak například na zálivku. Stejně jako petúnie budou muškáty potřebovat dostatek světla, ale k tomu navíc je třeba jim zajistit bezvětrné prostředí a přesnou zálivku. Nesmí totiž uschnout, ale zároveň jsou velmi citlivé na přelití.

Mohlo by vás zajímat:  Kytice čerstvých květin může rozzářit interiér na dlouhé dny. Stačí využít jednoduché triky
Zdroj obrázku: Freepik

Begonie jsou vhodné i pro balkóny s menším slunečním zářením

Pokud už jste vzdali hledání správné rostliny, protože máte pocit, že každá potřebuje slunce, které k vám na balkón zkrátka nedosahuje, nezoufejte. Právě begonie jsou pro vás totiž to pravé. Tato rostlina má mnoho odrůd a poddruhů a ještě více zbarvení. Každá se tak bude chovat trochu jinak. V zásadě jsou tyto druhy ale vcelku odolné a skvěle se jim daří i v polostínu.

Sedmikrásky na frekventovaný balkón

Pokud jste na svém balkóně často a obáváte se, že by rostliny mohly přitahovat včely, nebojte. Zvolte sedmikrásky a budete i na balkóně naprosto v bezpečí.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/projects/best-balcony-plants/
Přidat na Seznam.cz