Swimming Pool Tropical Garden Villa

Trendy zahradní dekorace mohou být i praktické

Zahrada už dávno není jenom místem, kde máme desítky metrů čtverečných záhonů, na kterých se každodenně plahočíme. Pozemek u domu, nebo i v zahrádkářské kolonii, by měl sloužit i k odpočinku. A měl by dobře vypadat. Jaké zahradní dekorace zde nesmí chybět?

Když se řekne zahradní dekorace, nemusí to vždy znamenat, že se musí jednat výhradně o estetický prvek. Ideální je, když přinese i určitou dávku praktičnosti. Podívejte se na naše tipy.

Altán je základ

Když se řekne altán, každý si představí především prostor pro grilování a odpočinek, kde si může také odpočinout od přímého slunce. To je pochopitelně ta praktická stránka. Zahradní altán ale lze brát také jako dekoraci. Stačí si ho dokonale vyzdobit. Třeba nechat obrůst popínavými rostlinami, osadit květináči s rostlinami, nebo závěsnými dekoracemi. Najednou se i z ryze praktického prvku stane ten estetický, do přírody dokonale zapadající.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda najde využití i mimo kuchyni. Je přírodním čističem a absorbuje pachy

Proč ne bazén?

Jestli je něco, co by na žádné zahradě nemělo chybět, jsou to určitě bazény. Není nic lepšího, než se v horkém dni schladit v soukromí a neutrácet peníze za přecpané veřejné plovárny plné cizích lidí. Kdo hledí ryze na estetiku, ten může zvolit i koupací zahradní jezírka. Z hlediska poměru cena/výkon však může dobře posloužit i klasický nadzemní bazén, který dnes není problém celkem jednoduše, svépomocí, zakopat do země, aby až tak nevyčníval. A nijak nezastínil ostatní zahradní dekorace.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda najde využití také na zahradě. Je tajnou zbraní proti mšicím i nebezpečnému padlí

V souladu s přírodou

Ideální zahradní dekorace jsou takové, které budou v souladu s přírodou. Tedy z přírodních materiálů. Na zahradu se skvěle hodí třeba kámen, který je v přírodě všude. Stejně tak i voda – viz zmíněný bazén. Nic nezkazíte ani různými rostlinami, od menších záhonů, po větší keře a stromy. Použít však můžete třeba i dřevo, další typický přírodní materiál.

Kupte, nebo vyrobte

Je jasné, že v případě bazénu realizace svépomocí moc nepřipadá v úvahu. Ale jiné dekorace můžete klidně i vyrobit, ne je kupovat. Nejenom, že budou do konceptu a stylu vaší zahrady lépe zapadat, ale také pochopitelně ušetříte, nehledě na fakt, že z nich budete mít mnohem větší radost, než když je někde jenom zaplatíte, naložíte do auta a odvezete.

Přidat na Seznam.cz