577

„Neúspěchy při snaze mít krásné orchideje vyřešila banální věc. Jedna nádoba za pár korun,“ raduje se Martina

Orchideje jsou krásné, ale na pěstování poměrně náročné. Kdo nemá zkušenosti, může mít problémy. Někdy i takové, že už to chce vzdát. Přitom jsou situace, kdy může pomoci naprostá banalita za pár korun.

Dnes jsou mé orchideje dokonalé. K tomu mi pomohla taková banalita, že si vyčítám, že jsem to nevyzkoušela dříve. Jak se říká, v jednoduchosti je síla. Je často zbytečné hledat na všem různé složitosti, když nejlépe zaberou ty nejjednodušší postupy. A to platí i o květinách, kterými jsou orchideje. Ty musí každý milovat, jelikož když vykvetou, jsou nádherné. Jejich pěstování ale není úplně jednoduché.

Mohlo by vás zajímat:  Omamnou vůni šeříku si můžete užívat i doma ve váze. S několika triky vydrží dlouho čerstvý

Zkoušela jsem všechny známé postupy

Už jsem byla skoro zoufalá, jelikož jsem zkoušela snad všechny známé postupy, ale stále se mi nedařilo. Dávala jsem orchideje na správná místa s optimálním světlem, zalévala jsem je přesně podle návodu, několikrát denně měřila teplotu v místnosti. Nic ale nefungovala tak, jak jsem si představovala. Rostliny sice neuvadaly, ale že by rostli nějak dobře, to jsem také nepozorovala. Stále jsem proto věděla, že v tomto dělám něco špatně a bude nezbytné to napravit.

Mohlo by vás zajímat:  Květina řekne víc než slova. Žlutá růže značí žárlivost, fialky zase smutek

Rozhodla jsem se pro přesazení

Řekla jsem si, že jedinou věc, kterou jsem ještě neudělala, je přesazení. Věděla jsem, že s obyčejnou hlínou nepochodím a je třeba základ v květináči připravit s ohledem na potřeby rostliny. S ohledem na to, jak rostou ve volné přírodě. Oni totiž nerostou klasicky v zemi, což je velká mýlka začátečníků.

A hlavně, vyměnila jsem stávající květináč za jiný. O kousek větší, ale především průhledný. Místo stávajícího klasického keramického květináče jsem použila ten ze skla. Nejenom, že v něm orchidej vypadala lépe, ale za pár týdnů jsem pochopila, že je pro ni to pravé. Právě průhledné květináče jsou pro pěstování těchto květin doporučovány. Já tomu nikdy nepřikládala nějaký velký význam. Tedy až do doby, než jsem to zkusila. Tato drobná banalita zajistila, že se orchideji začalo opět dařit. Já proto stejným způsobem přesadila o ostatní. Teď každý kdo je u mě, obdivuje, jak krásné květiny mám. A všem říkám, že základem je jenom správný květináč.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
Přidat na Seznam.cz